Miejsca, które musicie odwiedzić w Japonii: Tokio

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa Stępień (@ewa.ssss) Maj 16, 2019 o 5:13 PDT

W waszym planie nie może zabraknąć Tokio. Nie tylko dlatego, że to stolica Japonii. To ogromne miasto słynie z niezwykłych miejsc - od razu uprzedzamy, 2-3 dni to za mało na zwiedzenie tej zaskakującej na każdym kroku metropolii, nawet jeśli zdecydujemy się tylko na najpopularniejsze miejsca wśród turystów. Niektórzy decydują się na plan typu "jeden dzień na dzielnicę".

Co musicie zobaczyć w Tokio? Koniecznie odwiedźcie świątynie: Sensō-ji, Meiji Jingū oraz par Ueno. Wielbiciele gier powinni wybrać się do jednego z budynków Segi w Akihabara, za to smakosze na targ Tsukiji (zjecie tam przepyszne sushi!). Widok na miasto zapewni wam np. taras widokowy w budynku, gdzie mieści się popularne Mori Art Museum. Zostając przy temacie sztuki warto zaznaczyć na planie Yayoi Kusama Museum, National Art Center, National Museum of Modern Art oraz Espace Louis Vuitton. Butik francuskiej marki oraz galeria mieszczą się w Shibuyi, tuż obok słynnego Harajuku. Chcecie zrobić sobie zdjęcie na słynnych schodach obłożonych lustrami? Znajdują się w kompleksie Tokyu Plaza.

Skrzyżowanie Shibuya (najlepsze ujęcia i filmiki wychodzą ze Starbucksa na 1. piętrze), uliczki z barami czyli Omoide Yokocho oraz Golden Gai, butiki na Cat Street, kawiarnie z kotami lub psami - to zaledwie ułamek długiej listy atrakcji w Tokio!

Miejsca, które musicie odwiedzić w Japonii: teamLab Borderless i teamLab Planets w Tokio

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JAAJA & SMILEY (@lifewithmuay) Sie 22, 2019 o 5:21 PDT

To obecnie jedne z najpopularniejszych miejsc w Tokio, przyciągające setki zwiedzających dziennie. Nie dziwi nas to w ogóle, bo wizyta w obu tych galeriach multimedialnych zapiera dech w piersiach i rozwija wyobraźnię. Z pewnością widzieliście już niejedno zdjęcie wykonane w teamLab - krążą niczym viral po instagramie. Te wystawy sztuki cyfrowej to nie tylko doskonale opracowane wizualizacje świetlne imitujące kwiaty, wodospady, czy zwierzęta. Są też sale pełne luster i oświetlenia zmieniającego się w takt muzyki. Świetlne karpy koi (każdy zwiedzający wchodzi do specjalnej sali z basenem wypełnionym wodą), lampki i światełka LED-owe to wszystko zobaczycie właśnie w teamLab.

Nasza rada: wybierzcie się do teamLab w godzinach porannych, ominiecie wtedy największe tłumy.

Miejsca, które musicie odwiedzić w Japonii: Gōtokuji Temple w Tokio

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Japan Vacations (@japan.vacations) Sie 25, 2019 o 8:15 PDT

To nie jest sklep z ceramicznymi kotkami, tylko buddyjska świątynia (!) znajdująca się na przedmieściach Tokio. Z dala od zgiełku i popularnych miejsc. Podobno to właśnie tam narodziły się maneki-neko, czyli wspomniane figurki kota z krótkim ogonem w pozycji siedzącej z podniesioną łapą w geście przywoływania. Ustawia się je często w wejściach do lokalu - ma to przyciągać klientów i dać szczęście w finansach. Ich pierwowzorem była rasa kotów o nazwie "japoński bobtail".

Miejsca, które musicie odwiedzić w Japonii: góra Fudżi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Japan Vacations (@japan.vacations) Sie 21, 2019 o 5:14 PDT

Jeden z symboli Japonii - Fuji zdobi znaczki, banknoty, pocztówki, koszulki, kubki czy magnesy na lodówkę. To również najwyższy szczyt w kraju (3776 m n. p. m.), a ostatni wybuch wulkanu miał miejsce na początku XVIII wieku. Dlaczego Japończycy tak tłumnie tam jeżdżą? Tradycja nakazuje wejście na górę Fudżi (Fuji) przynajmniej raz w życiu, co więcej, zbudowano na niej trzy bramy torii i dwa chramy.

Miejsca, które musicie odwiedzić w Japonii: Kioto

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa Stępień (@ewa.ssss) Maj 26, 2019 o 10:08 PDT

Dawna stolica i jedno z najpopularniejszych miast wśród turystów odwiedzających Japonię. Zupełnie inne niż Tokio, ale również uwielbiane przez zwiedzających. Co warto zobaczyć? Na liście powinny znaleźć się z pewnością: Kinkaku-ji (buddyjski Złoty pawilon), świątynie Heian Jingū, Kiyomizu-dera, Sanjusangen-do i Kōtō-in, Nishiki Market, pałac cesarski (Kyōto Gosho), las bambusowy w Arashiyama, dzielnice Gion oraz Ponto-chō, czy Gion Kobu Kaburenjo Theater. Jeśli macie więcej czasu to zarezerwujcie sobie udział w ceremonii parzenia herbaty. Wiele turystek (również japońskich) podczas wizyty w Kioto wypożycza kimona, by potem przechadzać się po ulicach miasta w tradycyjnych strojach.

Nasza rada: wypożyczcie rower, to idealne miejsce do zwiedzania go na dwóch kołach. Minus jest tylko taki, że ze względu na ogromną falę turystów w mieście powstały specjalne parkingi dla rowerów. Jeśli zostawimy go w innym miejscu niż do tego wyznaczone, to więcej niż pewne, że dostaniemy (bardzo wysoki) mandat. 

Miejsca, które musicie odwiedzić w Japonii: Fushimi Inari-taisha

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa Stępień (@ewa.ssss) Maj 29, 2019 o 1:41 PDT

Jeśli będziecie odwiedzać Kioto to nie możecie zapomnieć o tym miejscu. Popularne bramy Tori to część świątyni bóstwa Inari na wzgórzu o tej samej nazwie. Trasa na górę liczy sobie ok. 4 km, podczas której przejdziemy przez tysiące charakterystycznych pomarańczowo-czarnych bram. Dlaczego jest ich tam tyle? Inari to bóstwo płodności, biznesu i rolnictwa (a zwłaszcza ryżu), dlatego wielu przedsiębiorców funduje kolejne tori, żeby uzyskać pomyślność od Inari. Najtańsza kosztuje "tylko" 400 000 jenów (ok. 14 700 zł).

Miejsca, które musicie odwiedzić w Japonii: Kamakura

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez BunnyTokyo Hop into Japan! (@bunnytokyo) Cze 19, 2019 o 5:01 PDT

Nieopodal Tokio mieści się Kamakura, do której dojedziecie pociągiem w ramach karnetu JR Pass. Miasteczko znane jest głównie z miejsc związanych z kultem religijnym, co ciekawe, w latach 1192 - 1333 była stolicą Japonii. To właśnie tam mieści się Kōtoku-in, świątynia buddyjska z posągiem Wielkiego Buddy z 1252 roku. Warto zwiedzić też kompleks klasztorny Kenchō-ji, sanktuarium shinto Tsurugaoka Hachimangu, czy świątynię Hokokuji z bambusowym ogrodem. Będąc w Kamakurze warto również wybrać się na plażę. Możecie być zaskoczeni, ale przyjeżdża tam wielu fanów surfingu.

Miejsca, które musicie odwiedzić w Japonii: Miyajima

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Natalia Kusiak (@nataliakusiak) Cze 27, 2019 o 10:06 PDT

To potoczna nazwa wyspy Itsukushima na Wewnętrznym Morzu Japońskim, niedaleko Hiroszimy. Znajdziemy tam wiele świątyń (najważniejsza to Itsukushima-jinja), w tym ogromną bramę tori usytuowaną przy brzegu. To jedno z "trzech japońskich pejzarzy", czyli najsławniejszych miejsc widokowych w Japonii. A, i wszędzie są jelonki!

Nasza rada: będąc na wyspie koniecznie musicie skosztować momiji manjū, czyli tradycyjnych ciastek w kształcie liścia klonu, najczęściej z nadzieniem, na który składa się pasta z czerwonej fasoli.

Miejsca, które musicie odwiedzić w Japonii: Nara

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kasia (@kasiaszymanowicz) Kwi 27, 2019 o 9:19 PDT

Czyli miasto sarenek. Była to też pierwsza stolica Japonii w VIII wieku (wtedy znana jako Heijō-kyō). Dziś jest znana jako miejsce świątyń buddyjskich i shinoistycznych. Wspomniane sarny są dosłownie wszędzie, nie tylko w parku Nara - same zaczepiają przechodniów w poszukiwaniu jedzenia. Specjalnie dla nich wypiekane są wafle, które kupuje się w małych kramikach za ok. 150 jenów. Punktem obowiązkowym są też świątynie Tōdai-ji, Saidai-ji, Kōfuku-ji, Kasuga, Gangō-ji, Yakushi-ji, Tōshōdai-ji, a także pałac Heijō.

Miejsca, które musicie odwiedzić w Japonii: Naoshima

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ewa Stępień (@ewa.ssss) Maj 27, 2019 o 10:13 PDT

Kolejna wyspa, którą warto odwiedzić w Japonii. Zamiast kolejnych świątyń i klasztorów na Naoshimie zwiedzamy muzea i galerie sztuki. W Chichu Art Museum zobaczymy dzieła Jamesa Turrella i Claude'a Moneta. Za to w Benesse House Davida Hockneya, Andy'ego Warhola, czy Richarda Longa. Za wygląd obu budynków odpowiadał architekt Tadao Andō (autor Kościoła Światła w Ibaraki). Jadąc dalej znajdziecie słynną żółto-czarną dynię Yayoi Kusamy (artystka stworzyła ją w 1994 roku).

Nasza rada: odległości są dosyć spore, dlatego warto wynająć rower elektryczny (część drogi jest pod górę). Trzeba zrobić to rano, ponieważ na wyspie jest tylko kilka wypożyczalni rowerów czy skuterów i często bywa, że dla spóźnialskich turystów brakuje już pojazdów.