Dzięki niezwykłemu talentowi szybko zaczął odnosić sukcesy – szampany Moët trafiły na salony arystokracji a w 1748 roku na dwór króla Francji, Ludwika XV.

To tam Moët stał się ulubionym szampanem Madame de Pompadour, mawiającej że „Szampan to jedyny trunek, po którym kobieta staje się jeszcze piękniejsza”.

Wkrótce Moët podbił również Europę, stał się „ostatnim krzykiem mody” na dworach Wielkiej Brytanii (1750), Niemiec (1755) i Holandii (1760). Sztukę tworzenia szampana doskonalili następcy Claude’a Moët. W 1814 jego wnuk, Jean-Rémy Moët, za wybitną jakość szampanów i rozsławianie Francji otrzymał od cesarza Napoleona Bonaparte Krzyż Oficera Legii Honorowej. Napoleon odwiedzał Dom Szampański Moët co najmniej trzykrotnie.

Od niemal trzech wieków szampan Moët & Chandon wnosi swoją magię do najwspanialszych światowych wydarzeń – od uroczystości dworu w Wersalu po gale rozdania Oscarów, festiwale filmowe w Cannes, Berlinie i Wenecji czy fetowanie zwycięzców Rajdu Monte Carlo. Ten sezon świąteczny Moët & Chandon celebruje musującymi bąbelkami w szczególny sposób. 

Aby podzielić się radością ze wspólnego życia, Moët & Chandon zorganizuje serię świątecznych wydarzeń inspirowanych szampanem w ponad 20 miastach, w tym w Sydney, Johannesburgu, Londynie, Mediolanie, Amsterdamie, Madrycie, Moskwie, Paryżu, Nowym Jorku i Meksyku. Podczas imprez organizowanych na całym świecie, goście będą cieszyć się bogatym programem występów muzycznych, wciągającymi przeżyciami w „wiecznie musujących” salach, zamieniając chwile wspólnoty w radosne świętowanie w towarzystwie szampana Moët & Chandon

Toast za dobrą sprawę

Kontynuując tradycję, Moët & Chandon zaprasza wszystkich uczestników musujących wydarzeń do wzniesienia kieliszka szampana i przyłączenia się do charytatywnej inicjatywy “Toast for a Cause”, która zadebiutowała w 2009 roku na hollywoodzkim czerwonym dywanie.

Każdy wzniesiony toast to powód do wspólnego świętowania, ale w tym roku to również darowizna przekazana na rzecz lokalnej organizacji, która poświęca się zachowaniu różnorodności biologicznej na terenach regionu Szampanii.

Cheers!