Zadbane brwi to podstawa

Mogłoby się wydawać, że oprawki skutecznie odwracają uwagę od brwi. Tymczasem jest odwrotnie: przez szkła korekcyjne doskonale widać kształt łuku brwiowego. Dlatego zawsze dbaj o to, by był regularny. Nie przesadzaj też z ilością kredki.

Gładka cera – obowiązkowo!

Wszelkie niedoskonałości, wypryski czy cienie pod oczami uwidaczniają się jeszcze bardziej przez szkła okularów. Pamiętaj o maskowaniu ich korektorem i pudrem. Jeśli masz problem z podkrążonymi oczami, stosuj żel ze świetlika lub okłady z rumianku.

Długie, zalotne rzęsy

Powinny być podkręcone i dokładnie wytuszowane, bez śladu grudek. Nie musisz nakładać dużo maskary – ważne, żeby makijaż był staranny. Przy okularach ważna jest zasada: więcej tuszu u nasady rzęs, mniej na końcach. Warto stosować odżywkę i maskarę pogrubiającą.

Oczy podkreślone kolorem

Jeśli używasz eyelinera, wybieraj szary, granatowy, brązowy lub ciemnobordowy: te odcienie wyglądają dobrze przy każdym typie urody. Nie przesadzaj jednak z grubością kreski – oko nie może wyglądać zbyt ciężko. Do dziennego makijażu najlepiej dobierać cienie w neutralnych kolorach. Przy krótkowzroczności używaj wyrazistych barw, które pozwolą optycznie powiększyć oczy. Najlepiej zestawić dwa kolory, malując wewnętrzny kącik oka jaśniejszym odcieniem, zaś pozostałą część powieki – ciemniejszym. Przy dalekowzroczności należy wybierać jasne, matowe barwy, w razie potrzeby akcentując makijaż kredką, nakładaną tuż przy linii rzęs.

Pamiętaj o dopasowaniu barwy cieni do koloru Twoich oczu! Niebieskie tęczówki dobrze wyglądają w zestawieniu z brązem, brzoskwinią, różem, śliwką i szarością. Zielone oczy współgrają z fioletem, miedzią, brązem i granatem. Brązowy kolor tęczówek podkreśli zieleń, złoto, błękit, turkus, fiolet oraz morela. W przypadku oczu piwnych sprawdzi się róż, śliwka, brzoskwinia i granat.

Wyraziste usta

Makijaż oczu nie powinien być za mocny, natomiast ze szminką można nieco zaszaleć – okulary świetnie skomponują się z ustami w intensywnym odcieniu czerwieni, różu czy fioletu.

Eksperymenty z fryzurą? Czemu nie!

Kształt oprawek można zestawić stylistycznie również z fryzurą. Duże plastikowe „kujonki” dobrze wyglądają w towarzystwie grzywki, włosów związanych w kucyk lub upiętych w kok. Kocie oprawki doskonale zgrają się z uczesaniem w stylu retro. Mniejsze, delikatniejsze okulary stworzą udany duet z rozpuszczonymi włosami. Niezależnie od tego, jaką fryzurę czy makijaż wybierzesz, nie zapominaj, że musisz się czuć w nich swobodnie – to w końcu jeden z koniecznych warunków indywidualnego stylu i seksownego wyglądu!