Do Komierowa jechałam wycieńczona, pełna kłębiących się, niespokojnych myśli. Marzyłam o jednym: byleby tylko dojechać na miejsce i zostawić wszystko za sobą. Chciałam odpocząć i poczuć się lepiej.

#ładniej niż na zdjęciach

Dotarłam po zmroku. Pięknie podświetlony, symetryczny pałac osadzony na wzgórzu, zapraszał do wnętrza ciepłem bijącego światła. W rzeczywistości wyglądał jeszcze korzystniej niż na zdjęciach. Widać, że właściciele włożyli wiele wysiłku i dokładności, dopieszczając każdy szczegół.

W halu czekała na mnie Anna Komierowska -Szweycer, autorka programu Yoga Retreatment oraz gospodyni miejsca, potomkini rodu Komierowskich, którzy osiedlili się w Komierowie ponad 1000 lat temu. Przywitała mnie z uśmiechem, sprawiając wrażenie, że każdy kto tu przyjeżdża jest bardzo mile widziany.

Dostałam pokój nr 9, przytulny, z widokiem na park, z ogromnym, wygodnym łóżkiem i przestronną, marmurową łazienką. Wszystko w pałacu wyglądało tak jakby zapraszało do odpoczynku. Nie pozostało mi nic innego jak się temu poddać.

#detox dla ducha i ciała

Pałac otoczony jest czterema stawami i parkiem ze starodrzewem. Z każdego punktu rozciąga się piękny widok na otaczające pola, łąki i lasy. Można naprawdę odetchnąć. Ma się wrażenie, że cywilizacja jest daleko za nami. Właściciele wszystko urządzili tak, aby zachęcić gości do psychicznego i fizycznego detoksu.

Wyśmienita, prosta, a zarazem wyrafinowana i pięknie serwowana dieta wegetariańska w duchu slow food pozwala poczuć się lżej już po 4 dniach pobytu.

Podczas Yoga Retreatment z telefonów można korzystać tylko w ciszy swojego pokoju. Tylko po co? Ja swój zostawiłam głęboko w torebce. Super wygodne łóżka zachęcają, aby sobie poleżeć z dobrą książką, albo dłużej pospać. Komfort pokojów, znakomicie wyciszonych i zaciemnionych, dorównuje tym w hotelach o najwyższym standardzie.

#jogin z poczuciem humoru

Program oparty jest na założeniu holistycznym. Jego autorce zależało, aby goście poczuli się zadbani pod każdym względem. To prawda, jest intensywny: to cena za to, aby finalnie każdy poczuł się zregenerowanym i wypoczętym.

Wielką w tym zasługę ma Jimmy, nauczyciel jogi z Indii, który potrafi „dać wycisk”, ale też wyciszyć i uspokoić. Do tego cechuje go specyficzne poczucie humoru, zwłaszcza wówczas, gdy stara się mówić po polsku.

W codziennych zajęciach nie brakuje też medytacji i ćwiczeń oddechowych. Walory relaksacyjne mają koncerty w misach i gongach. W ofercie jest masaż, chętni mogą się zapisać na indywidualną sesje z misami lub na akupunkturę. Na zakończenie odbyło się ognisko. Czułam się wspaniale przy cieple ognia, mogąc podziwiać z zewnątrz piękno architektury pałacowej i park ze starymi drzewami.

#holistyczne podejście i bezkompromisowy komfort

„Stworzyłam Yoga Retreatment, bo sama tego potrzebowałam” – tłumaczy Anna Komierowska-Szweycer. Od lat praktykuję jogę i widzę jak dobrze na mnie działa. Do pełnego odpoczynku potrzeba jeszcze paru innych elementów. Chciałam połączyć jogę prowadzoną przez doskonałego nauczyciela, kuchnię wegetariańską na wysokim poziomie, masaże, medytację i relaksującą moc muzyki, z leczniczą mocą natury, zapewniając przy tym bardzo wysoki komfort i życzliwą atmosferę”.

Zdaniem autorki programu, aby się w pełni zregenerować trzeba się dobrze poczuć. Żeby to osiągnąć potrzebne jest wielotorowe działanie: ćwiczenia, medytacja, dieta, odpowiedni oddech.

„Ważne są dla mnie – mówi Anna Komierowska-Szweycer - nie tylko poziom naszych usług, ale także estetyka. Pałac w Komierowie jest piękny, otoczony parkiem ze stawami.

Urządzony w nowoczesnym stylu, zarazem zapewnia wielki komfort. Miękka pościel, podgrzewane podłogi, sauna z widokiem na park , soki podawane rano do pokoju - to detale, które wpływają na jakość wypoczynku”.

Anna Komierowska-Szweycer podkreśla, że Komierowo jest idealnym miejscem zarówno dla grup, jak i indywidualnych gości. Każdy znajdzie tu swój cichy zakątek. Z każdym razem zwraca uwagę na estetyczne walory miejsca.

„Z naszej pięknej sali do jogi roztacza się widok na stawy, łąki i pola. Wiele razy podczas ćwiczeń widzieliśmy z okien stada saren. Moja rodzina włożyła wiele pracy, aby przywrócić do życia naszą siedzibę rodzinną. Ma służyć nie tylko nam. Chcieliśmy, aby zrewitalizowany pałac stał się hotelem butikowym, idealnym do kameralnych spotkań, uroczystości rodzinnych czy wypoczynku. Zrobiliśmy to po to, aby każdy mógł przeżyć tu miłe chwile rozkoszując się specjałami lokalnej kuchni, pięknem wnętrz i rodzinną atmosferą” – mówi Anna Komierowska-Szweycer.

Po czterech dniach wyjeżdżałam z Komierowa jak nowo narodzona. Urzekł mnie nie tylko komfort, ale przede wszystkim serdeczna, ciepła atmosfera. Program Yoga Retreatment pozwolił mi odzyskać kontakt z samą sobą, uwolnić głowę od natrętnych myśli i nabrać dystansu do wszystkiego, co tak absorbuje całą psychikę. Poczułam w sobie wielką energię.

Kontakt: yoga@palackomierowo.com
www.yoga.palackomierowo.com/en/yoga-retreatment

Najbliższe edycje programu Yoga Retreatment
13-16 lutego (edycja walentynkowa, idealna dla singli, przyjaciół czy par, z położeniem nacisku na kontakt z samym sobą i innymi)
12-15 marca
16-19 kwietnia (obie edycje z detoksem sokowym)
14-17 maja