Szukasz motywacji do ćwiczeń? Po długiej przerwie (lub braku aktywnej przeszłości) ciężko wybrać się na trening. Znamy to! Łatwo schudnąć na diecie redukcyjnej, ale trudniej zatrzymać jej efekty. W tym może pomóc tylko sport. Tylko od czego zacząć? Jeśli należysz do osób, które szybko nudzą się na jodze lub w trakcie biegania, a na siłowni nie mogą znaleźć sobie miejsca, trening "GRIT" będzie w sam raz dla ciebie! 

Trening GRIT - o co chodzi?

GRIT to nowa forma aktywności fizycznej wymyślona przez zespół Les Mills. Ta firma jest znana na całym świecie - od 20 lat tworzy programy treningowe, które wchodzą do klubów fitness w 80 krajach. Treningi są cały czas udoskonalane i prowadzone przez specjalistów. Ich działanie jest poparte przez naukowców. 

Będziesz zadowolona - trening GRIT trwa tylko 30 minut, więc łatwo znaleźć na niego czas. Ostrzegamy jednak, że jest bardzo intensywny i daje ciału porządny wycisk! Dzięki niemu w szybkim czasie schudniesz i zbudujesz mięśnie, co zazwyczaj bywało powolnym procesem.

Ćwiczenia GRIT stymulują hormon wzrostu, a to ma wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej. Intensywność oraz rodzaj treningu dostosowuje się do indywidualnych potrzeb.

GRIT wykorzystuje maksymalne możliwości fizyczne organizmu. Dzieli się na kilka faz: rozgrzewkę, która szybko podnosi tętno i budzi mięśnie do pracy, ćwiczenia z obciążeniem oraz trening mięśni z własnym ciężarem ciała. 

Są trzy rodzaje treningu GRIT: 

Les Mills Grit Series Strenght - ćwiczenia wysmuklające mięśnie i wzmacniające siłę całego ciała. Do ich wykonania potrzebne są sztangi, talerze oraz hantle. Trening przyspiesza metabolizm na kilka godzin, dzięki czemu spalanie tkanki tłuszczowej zachodzi jeszcze na długo po jego wykonaniu. Sekwencje stymulują hormon wzrostu, co pozwala nawet wysmuklić mięśnie. 

Les Mills Grit Plyo - ćwiczenia oparte na plyometryce.  Skupia się na dolnych partiach ciała - wzmacnia nogi i pośladki. Trening w 30 minut pobudza ok. 40% włókien mięśniowych, które pomagają osiągnąć smukłą i proporcjonalną sylwetkę. 

Les Mills Grit Series Cardio - ćwiczenia, które szybko poprawiają kondycję i spalają tłuszcz. Podczas niego spalisz maksymalną ilość kalorii. Sekwencje bazują na wykorzystaniu ciężaru własnego ciała. 

Postaw sobie cel i wybierz rodzaj treningu GRIT, który najlepiej pomoże ci go zrealizować. Możesz też przeplatać wszystkie trzy sekwencje. Pamiętaj, że to tylko 30 minut! Zacznij od ćwiczeń 2-3 razy w tygodniu - efekty zobaczysz już po 7 dniach. Treningi GRIT w tym roku wchodzą do klubów fitness. Można znaleźć je również w sieci w formie wideo.