Netha Goldberg stworzyła buty, które doceni wiele osób zwłaszcza kobiety. Chyba każdej z nas zdarzyła się sytuacja, kiedy potrzebne były środki higieniczne, a w torebce znajdowały się same długopisy, gumki do włosów i szminki. Niestety w Polsce, jak i wielu krajach, dostęp do takich darmowych artykułów w łazienkach publicznych jest ograniczony i każda z nas musi sama o tym pamiętać. A jak same wiemy, menstruacja potrafi zaskoczyć. Jest jednak na to sposób, sneakersy Netina.

Te sneakersy mają zaprojektowane skrytki na zapałki oraz... tampony!

sneakersy Netina/fot. Ori Shifrin Anavi

Nie masz zapałek lub zapalniczki? A może bateria w twoim telefonie ma 1%? Z tymi problemami poradzą sobie wspomniane buty zaprojektowane przez Nethę Goldberg. Izraelska dizajnerka pragnie ułatwić życie osobom w ciągłym ruchu. Zdarza się, że często zapominamy o pewnych sprawach, jak właśnie doładowanie smartfona, czy wspomniane tampony. co więcej, zdarza nam się je regularnie pożyczać lub pytać, czasem nawet przypadkowych osób. Z jednej strony unikniemy tych (czasem) niefortunnych pytań, ale Goldberg zachęca też do socjalizowania się z innymi i dzielenia się "właściwościami"  sneakersów. 

"Zaczęłam badać czym ludzie często się dzielą, nawet z nieznajomymi, gdy są w ruchu. Zwróciłam też uwagę na ich wagę i rozmiar" - przyznała Goldberg.