Wiosną czy latem zawsze mamy większą ochotę na coś słodkiego, a zwłaszcza na coś prostego i zimnego. Dlaczego zatem nie zdecydować się na proste desery? Szybkie i łatwe w podaniu są lody. Już sobie wyobrażamy, jak w waszych głowach zapala się myśl "ale przecież lody są kaloryczne!". Okazuje się, że wcale tak nie musi być. Lody mogą być nawet częścią diety niskokalorycznej.

Proste desery: niskokaloryczne lody jogurtowe.

W Polsce udało się to marce Grycan - Lody od pokoleń. Po tygodniach poszukiwania najlepszej receptury i wielu starannych próbach firma stworzyła idealne lody jogurtowe. Producenci obiecują nam, że lody są produkowane na bazie świeżego jogurtu naturalnego, zawierającego żywe kultury bakterii probiotycznych. A jeśli nie jesteśmy fanami lekko kwaskowatego smaku, możemy zdecydować się połączenie jogurtu z wiśniami lub truskawkami. Idealne na proste desery!

Lody jogurtowe jako prosty deser.

Teraz pewnie zastanawiacie się, z czym stworzyć proste desery na bazie lodów jogurtowych, żebyśmy nadal mogli powiedzieć, że odżywiamy się fit. Najlepszym rozwiązaniem jest dodanie sezonowych owoców, płatków zbożowych lub zmieszanie ich z mlekiem i stworzenie shake'a. Szczęściarze, którzy nie są na diecie i nie muszą nieustannie liczyć kalorii mogą dodać lody jogurtowe np. do kawałka ciasta brownie lub połączyć je z polewą czekoladową oraz bitą śmietaną.

E voilà! Mamy kilka przepisów na proste desery.

W galerii znajdziecie inspiracje na proste desery z lodami jogurtowymi >>