Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2018 zbliżają się wielkimi krokami. W tym roku odbędą się w południowokoreańskim powiecie Pjongczang. Od 9-25 lutego będziemy śledzić poczynania polskiej kadry w 15 dyscyplinach sportowych. Sportowcy wypróbują swoich sił w 98 konkurencjach! Znamy już listę Polek, które reprezentują nasz kraj. Większość nazwisk jest nam bardzo dobrze znana z poprzednich zawodów. 

Polki na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018

Kto pojedzie na XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie? W dwuboju zimowym (biegu narciarskim połączonym ze strzelectwem) zobaczymy Weronikę Nowakowską, Magdalenę Gwizdoń, Krystynę Guzik, Monikę Hojnisz i Kamilę Żuk. Kategoria "Łyżwiarstwo Figurowe" będzie należeć do Natalii Kaliszek, Dwukrotnej Mistrzyni Polski seniorów w duecie z Maksymem Spodyrievem.

W narciarstwie alpejskim wykaże się Maryna Gąsienica-Daniel, a  w narciarstwie dowolnym Karolina Riemen-Żerebecka. Saneczkarstwo należy do Natalii Wojtuściszyn, Ewy Kuls-Kusyk oraz Magdaleny Warakomskiej, która popisze się również w  Short track'u razem z Natalią Maliszewską. Za to umiejętności na desce snowboardowej zaprezentuje wielokrotna Mistrzyni Polski, Zuzanna Smykała. Kibicujemy dziewczynom!

Polska reprezentacja na Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang 2018 pojedzie w ubraniach marki 4F zaprojektowanych przez zespół Ranity Sobańskiej. Koniecznie zobaczcie kolekcję olimpijską >>