Nike świętuje Miesiąc Równości. Z tej okazji gigant sportowy ruszył z nową odsłoną kampanii "Be True", która tym razem skupia się wokół transgenderyzmu. Twarzą wideo promującego kolekcję została znana transpłciowa tancerka Leiomy Maldonado, uważana za mistrzynię voguingu. To styl tańca, jaki w latach 90. stał się popularny dzięki Madonnie (i jej teledyskowi "Vogue"), a teraz ponownie powraca do łask. Jego początki sięgają lat 60. - charakterystyczną choreografię  opracowali Afroamerykanie z Harlemu, wzorując się na ruchach modelek i modeli z magazynu Vogue. Układ taneczny stał się uznany szczególnie w środowisku LGBT.  

Nike wprowadza stroje kąpielowe dla muzułmanek. Czy hidżaby okażą się hitem sprzedażowym? >>

W kampanii Nike Leomy pokazuje, jak wiele voguing znaczy dla niej na co dzień. Wideo marki przedstawia jej taneczną, treningową rutynę, oraz występy sceniczne po godzinach, w klubach nocnych. 

"Co ty robisz, żeby zostawić swój ślad na tym świecie? Które anioły dały ci swoje skrzydła? Jakie nieba przeleciałeś? Nie bój się latać ponad ziemią i robić tego, co sprawia ci przyjemność" - mówi tancerka wypowiadając się dla Nike. 

To nie pierwszy raz, kiedy firma Nike zaprosiła do współpracy sportowca transgender. Rok temu marka wypuściła wideo pt. "Unlimited You" z udziałem atlety Chrisa Mosiera, pierwszego transpłciowego członka amerykańskiej reprezentacji na Olimpiadzie. Teraz, poza tym, że w kampanii #BeTrue pojawiła się czarnoskóra trans kobieta, reklama promuje także voguing, który zaczyna być traktowany jako nowa dziedzina sportu. Co sądzicie o promowaniu równości w taki sposób?

Nike promuje transgenderyzm w nowej kampanii #BeTrue - WIDEO:

 

Leiomy Maldonato wystąpiła również w wideo dedykowanym amerykańskiej edycji magazynu ELLE: