O Naomi Osaka pierwszy raz zrobiło się głośno, gdy mało znana wtedy tenisistka wygrała US Open 2018 pokonując w finale legendę kortów, czyli Serenę Williams. Jest pierwszą Japonką, której udało się zdobyć ten tytuł. Starsza koleżanka wspierała młodą sportsmenkę podczas wręczania nagrody, gdy ta rozkleiła się w trakcie ceremonii. Powodem było zachowanie widzów, a raczej ich okrzyki niezadowolenia - kilkanaście minut wcześniej Williams w ataku furii roztrzaskała rakietę, a potem obraziła sędziego, nazywając go m.in. złodziejem, za co ten ukarał ją stratą gema. Osaka podczas wywiadu przepraszała nawet za swój sukces: "Wiem, że wszyscy kibicowali Williams i przykro mi, że to tak się skończyło. Chcę tylko podziękować za obejrzenie meczu". Dziś ta tenisistka pochodzenia haitańsko-japońskiego nie musi już nikogo przepraszać, wręcz przeciwnie, Naomi Osaka przeszła właśnie do historii jako najlepiej zarabiająca kobieta w sporcie. Jak jej się to udało?

Naomi Osaka najlepiej zarabiającą sportsmenką w historii. Przebiła nawet Serenę Williams! Poznaj najnowszy ranking Forbes

Serena Williams i Naomi Osaka, US Open 2018 rok.

Naomi Osaka nie tylko triumfowała na US Open dwa lata temu. Na swoim koncie ma też zwycięstwo na Australian Open 2019. Była liderką rankingu WTA od 28 stycznia do 23 czerwca i od 12 sierpnia do 8 września 2019 roku. W tym momencie Osaka zajmuje 10. miejsce, Serena Williams jest na 9. a liderką zestawienia jest Australijka Ashleigh Barty. Dlaczego w takim razie to Japonka zgarnia najwięcej pieniędzy?

Magazyn Forbes podliczył nie tylko wygrane sportowe, ale też kontrakty reklamowe. Osaka zarobiła w ciągu roku 37,4 mln $, pobijając rekord z 2015 roku, należący do Marii Szarapowej (wynosił 29,7 mln $). Co ciekawe od 2004 roku pierwsze miejsce do tej pory należało albo do wspomnianej Szarapowej albo do Sereny Williams. Sławna Amerykanka w tym roku zgarnęła 36 mln $, co uplasowało ją na 2. miejscu zestawienia magazynu Forbes. Japonka ma same lukratywne kontrakty z m.in. Nike (w tym roku zaplanowana jest kolekcja ubrań sygnowana jej nazwiskiem), MasterCard, All Nippon Airways, Nissin Food, Procter & Gamble oraz marką kosmetyków Shiseido. Jej karierą kieruje agencja IMG.

W ogólnym rankingu Forbes dla najlepiej zarabiających sportowców na świecie Naomi Osaka zajęła 29. miejsce, natomiast Serena Williams 33. pozycję. Całe zestawienie zostanie ujawnione za kilka dni. Od 1990 roku najlepiej zarabiająca sportsmenką jest zawsze tenisistka.