Najmodniejsze białe sneakersy na wiosnę. 10 kultowych modeli, które kupisz teraz i będziesz nosić już zawsze >>>

Wszystko rozpoczęło się w ubiegłym tygodniu. To właśnie wtedy Naomi Osaka oświadczyła, że nie będzie uczestniczyć w konferencji prasowej i nie zamierza rozmawiać z mediami. Decyzja spowodowała, że tenisistka została ukarana grzywną w wysokości 15 000 dolarów. W poniedziałek sportsmenka wydała oficjalne oświadczenie, w którym ogłosiła, że rezygnuje z gry. Co spowodowało podjęcie kontrowersyjnej decyzji?

Naomi Osaka rezygnuje z udziału we French Open. Tenisistka ogłosiła światu, że zmaga się z depresją

"Myślę, że najlepszą rzeczą dla turnieju, zawodników i mojego samopoczucia będzie rezygnacja z dalszej gry, aby wszyscy w Paryżu mogli w pełni skupić się na tenisie". - napisała w oświadczeniu Naomi Osaka.

Decyzja Japonki ma zwrócić uwagę na problemy związane ze zdrowiem psychicznym. Osaka od trzech lat walczy z depresją i jak sama przyznała, spotkania z mediami mają negatywny wpływ na sportowców. Naomi uważa, że pytania zadawane przez dziennikarzy powodują zwątpienie w nas samych. Tenisistka nie chce ulegać negatywnym wpływom, dlatego zrezygnowała z udziału w turnieju. Roland Garros stracił wielki talent, a Naomi Osaka podjęła ważną dyskusję o zdrowiu psychicznym wśród sportowców.

"Wielokrotnie byłam świadkiem, kiedy podczas konferencji prasowych jeszcze bardziej pogrąża się zawodników, którzy przegrali mecz. Nie rozumiem, dlaczego kopie się leżącego". - dodała.

Organizatorzy French Open odnieśli się do decyzji tenisistki. Co napisali w oświadczeniu?

Prezes Rolanda Garrosa wydał specjalne oświadczenie, w którym napisał, że organizatorom jest przykro z powodu rezygnacji Naomi Osaki. Sytuację nazwali niefortunną i życzyli tenisistce szybkiego powrotu do zdrowia.

"Nie możemy się doczekać, gdy Naomi pojawi się na naszym turnieju w przyszłym roku". - napisał Gilles Moretton, prezes French Open.

Organizatorzy podsumowali swoje stanowisko dodając, że pozostają zaangażowaniu w dobro wszystkich sportowców i ciągłe doskonalenie graczy w turnieju.

Co jeść po treningu? Przepisy na zdrowe posiłki po treningu >>>