Jeśli tak, jak my, kochacie taniec, Eileen Kramer zostanie waszą nową inspiracją. Jednak tej choreografki nie znajdziecie na Instagramie. Ma na bowiem 103 lata i jest najstarszą tancerką na świecie! Poza tym może pochwalić się świetną formą, dzięki której nadal wykonuje swój zawód. Australijka urodziła się w Sydney w 1914 roku. Tam należała, jako jeden z pierwszych członków, do grupy tańca nowoczesnego Bodenwieser Ballet. Przez całe życie podróżowała, występowała i mieszkała w wielu miejscach na świecie: Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, Indiach. Twista nauczyła się od samego Louisa Armstronga podczas pobytu we Francji!

Tancerka oddała życie swojej pasji. Każdy dzień starała się spędzać kreatywnie. Jaki jest jej przepis na osiągnięcie szczęścia i długowieczność? Jak mówi:

Musisz odpowiednio przygotować się do starości, więc ja przez całe życie przygotowywałam się do niej poprzez kreatywną pracę i ignorowanie wszystkiego innego.

Uważa też, że w życiu ważne jest dbanie o zdrowie oraz poznawanie świata. Warto zwracać uwagę na swoją dietę, przemyślenia, emocje czy sposób odreagowywania nerwów. Chociaż Eileen ma 103 lata, nigdy nie zapomina wyjść z domu bez pomalowanych ust i powiek podkreślonych cieniami. Jej stroje są zwiewne oraz kolorowe. Dają jej swobodę i podkreślają wykonywany ruch!