Mind Sets - program Nike skupiający się na zdrowiu psychicznym

W ostatnim czasie w świecie sportu coraz więcej słyszy się i mówi o kondycji umysłu i samym zdrowiu psychicznym. Sportowcy światowej sławy, tacy jak tenisistka Naomi Osaka, gimnastyczna Simone Biles czy koszykarz NBA Ben Simmons szczerze i otwarcie mówią o swoich lękach. Powszechnie wiadomo, że kondycja fizyczna nie istnieje bez dobrego samopoczucia. Na tym aspekcie życia postanowiła skupić się również marka Nike. Zamiast kultowego hasła "Just Do It", Nike stawia  teraz na "Just Feel It", aby przenieść środek ciężkości z działania na odczuwanie i skłonić nas do odpowiedzi na bardzo ważne i proste pytanie - "jak się czujesz"?

Na czym będzie polegać program Mind Sets od marki Nike?

Najnowszy program marki Nike zadebiutował w zeszły czwartek. Marka opisuje go jako:

Serię ruchów zaprojektowaną dla umysłu... to podnoszący na duchu program, który koncentruje się na tym, jak się czujesz, a nie na tym co osiągasz.

Mind Sets będzie dostępny na całym świecie na wszystkich kanałach komunikacyjnych marki Nike - na mediach społecznościowych, stronie internetowej oraz w aplikacjach. Przedsięwzięcie będzie również promowane przez sportowców i influencerów. Program będzie zawierał starannie wyselekcjonowane treści, ćwiczenia i doświadczenia, aby pomóc ludziom w ustaleniu ich priorytetów i poprawie zdrowia psychicznego oraz samopoczucia. Jeden z pierwszych zestawów będzie obejmować program z trybem chodzenia i biegania z przewodnikiem audio, podcast o wypaleniu zawodowym i życiowym oraz odznaki Nike Run, które zostaną przyznane użytkownikom za priorytetowe traktowanie zdrowia psychicznego. Co więcej, aplikacja Nike Training Club zaoferuje treningi idealnie dopasowane do tego, jak danego dnia się czujemy, a oprócz tego znajdziemy w niej wskazówki na temat odżywiania, regeneracji oraz snu. 

Ta kampania to dialog. Pierwsze ćwiczenie polega na zadaniu sobie pytania - jak się czujesz? - napisała na Linkedin agencja AnalogFolk Amsterdam, która razem z Nike stworzyła program Mind Sets