Na co dzień Kate Moss stara zdrowo się odżywiać, jej posiłki są zbilansowane i pełnowartościowe. Jednak modelka nie zawsze była fanką zdrowego trybu życia. Nie szczędziła od alkoholu, papierosów, a czasem i innych używek. Dziś jej sposobem na poprawienie sobie samopoczucia, oczyszczenie organizmu i pozbycie się toksyn, a także utrzymanie wagi jest dieta oczyszczająca.

Na jedną z takich kuracji, modelka wybrała się ostatnio do Turcji, gdzie raczyła się świeżymi sokami i ziołami. Dodatkiem były codzienne zajęcia jogi, pilates i sesje rozciągające. Tygodniowa kuracja kosztowała modelkę 3.500 funtów i zrzuciła dzięki niej dwa kilogramy.
Nie była to jej pierwsza wizyta w klinice LifeCo w tureckiej miescowości Bodrum. Kate, raz na jakiś czas wyjezdża tam po to, aby dodać sobie odrobiny wigoru. Już po tygodniu czuje się lepiej nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Twierdzi także, że w znacznie lepszej kondycji jest jej skóra, a oczy stają się jaśniejsze i pełniejsze życia.

Dieta oczyszczająca nie polega na głodzeniu się, braniu specjalnych tabletek lub piciu drogich mikstur albo koktajli. Jeśli już decydujemy się na szalony "kilkudniowy detoks-cud", musimy zrezygnować z wszelkiego rodzaju przetworzonej żywności, tłustych mięs oraz słodyczy. Głównym składnikiem diety są warzywa i owoce. Dieta polega także na przywróceniu organizowomi równowagi alkalicznej przez zmianę pH w jedzeniu. Dieta poprawia metabolizm i przełamuje chęć sięgnięcia po kofeinę, cukier i sól.

Czytaj także:

Dieta oczyszczająca na wiosnę>>

Dieta oczyszczająca Beyoncé, Ashtona Kutchera, Jareda Leto, Angeliny Jolie i Madonny >>