Bieganie jest najczęstszym treningiem jaki wybieramy, kiedy chcemy schudnąć. Czy słusznie? Ćwiczenia kardio spalają dużo kalorii, jednak nie budują masy mięśniowej. Odpowiadają raczej za jej spadek. Inaczej jest w przypadku treningu z ciężarami, które zmuszają ciało do mocnego wysiłku. Chociaż wykonuje się go raczej w statycznych pozach, potrafi zdziałać cuda dla figury. To mit, że kobiety podnoszące ciężary zyskują bardziej męską sylwetkę. Przysiady ze sztangą czy wypady z hantlami są najlepszym sposobem na jędrne, zaokrąglone pośladki, płaski brzuch oraz zgrabne nogi. Dowodem na to jest metamorfoza pewnej fitnesski, która schudła 15 kilogramów.

Rebecca Catherine Smith niegdyś była zwolenniczką biegania. Stawiała na długie dystanse i minimum innych ćwiczeń, by szybko spalić tkankę tłuszczową. Efekt był taki, że po osiągnięciu upragnionej wagi jej skóra stała się obwisła, a ciało przestało być jędrne. Dziewczyna zmieniła więc sportową rutynę i postawiła na trening z obciążeniem. Teraz w ogóle nie ćwiczy kardio. Mimo to jest szczupła i wyrzeźbiona tak, że każda z nas może jej pozazdrościć! 

Blogerka udowodniła, że zdrowa dieta i regularny trening to jedyny sposób na piękną sylwetkę. Nie biega, lecze je wszystko to, co lubi. Oczywiście w jak najmniej przetworzonej wersji. Na jej Instagramie znajdziecie inspiracje co do ćwiczeń z obciążeniem i motywujące zdjęcia posiłków. Na talerzu fitnesski przeważają zdrowe tłuszcze, białko oraz warzywa. Nie brakuje również słodkich deserów, np. bananowych babeczek bez glutenu. Nie lubicie biegać? Jak widać warto polubić się z hantlami!

Kardio czy trening siłowy? Blogerka pokazała, co jest lepsze dla ciała - ZDJĘCIA >>