Nowa kolekcja Under Armour na jesień-zimę 2018/2019 to dobra okazja, żeby porozmawiać z polskimi ambasadorami marki. Lato było beztroskie i tegoroczne upały wręcz zachęcały nas do siedzenia na kocu z książką albo zamieszkania na plaży. Ale wrzesień to czas, w którym kończy się lenistwo i wracamy do regularnych treningów. Jak znaleźć motywację? O sportowe rytuały i przepis na regularne ćwiczenia pytamy Natalię Gacką-Dressler i Alana Andersza.

Natalia Gacka-Dressler - dietetyk, sportowiec i trener

Natalia Gacka-Dressler to wielokrotna mistrzyni Polski i złota medalistka mistrzostw świata w fitnessie sylwetkowym oraz specjalistka od zdrowego żywienia. Jest też autorką książek o życiu fit i autorskich programów treningowych. 

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportem

Ze sportem jestem związana od urodzenia, dlatego nie pamiętam dokładnie swojego pierwszego treningu. Pomimo, iż trenowałam będąc mała dziewczynką, już na tamtym etapie podchodziłam do sportu bardzo poważnie. Każdą sesję treningową odbywałam z wielkim zaangażowaniem i pełna świadomością.

2. Skąd bierzesz motywację do regularnych ćwiczeń?

Największą motywacją do ćwiczeń jest dla mnie mój synek. Chociaż zabiera mi dużo energii i uwagi, staram się minimum trzy razy w tygodniu wygospodarować czas na godzinny trening. Nawet kiedy mam za sobą nieprzespaną noc, z powodu na przykład ząbkowania, staram się drugiego dnia poprzerzucać troszkę żelastwa na siłowni lub pouderzać w tarcze. Od razu czuję się szczęśliwsza i mam więcej energii.

Rada dla początkujących? Nie poddawaj się, nie szukaj wymówek. Nie marudź, tylko działaj, a ciało wynagrodzi twoje wyrzeczenia i ciężką pracę.

3. Jak przygotowujesz się do treningu?

Wybieram wygodne buty, dopasowane legginsy i luźną koszulkę bokserkę, najlepiej marki Under Armour. Do tego dobra muzyka - Prodigy albo stary rap. Trenuję o ulubionej porze dnia, czyli przed południem.

4. Jak sport zmienił Twoje życie?

O 180 stopni! Częściowo pasja stała się moją pracą. Skończyłam studia dietetyczne, jestem trenerem personalnym i wydałam kilka książek. Na co dzień pomagam ludziom poprawić komfort życia poprzez regularna aktywność fizyczną i właściwe nawyki żywieniowe. A po pracy? Każdą wolną chwilę spędzam aktywnie z moja fit rodzinką. Mąż jest moim motywatorem oraz sportowcem, od którego wiele się uczę i nakręcam pozytywnie na sport, a nasz synek chłonie to wszystko patrząc na nas. Uwielbiamy razem pływać, biegać i szaleć na sali gimnastycznej.

Alan Andersz - aktor, tancerz i sportowiec

Alan Andersz na co dzień jest aktorem filmowym i teatralnym, ale sport zajmuje szczególne miejsce w jego życiu. Już w dzieciństwie trenował taniec - obecnie wśród jego zainteresowań są głównie crossfit, sporty ekstremalne i boks. Uwielbia też wspinaczkę górską.

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda ze sportem? 

Moja przygoda ze sportem zaczęła się w wieku sześciu lat, kiedy poszedłem na zajęcia z akrobatyki do trenerów Jacka i Tomka. To było wspaniałe. Prowadzący wprowadzali atmosferę luzu i zabawy. Uczyli nas rzeczy przydatnych, takich jak upadanie, co w późniejszych latach bardzo mi pomogło przy innych sportach.

2. Skąd bierzesz motywację do regularnych ćwiczeń?

Nie wiem, ja po prostu naprawdę lubię to robić! To jest mój sposób na wyciszenie się, uspokojenie głowy i dodatkowo utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Nie wiem, czy ktoś powinien słuchać rad, dlaczego musi zacząć trenować. Jeżeli potrzebujesz zewnętrznej motywacji do startu, to jest wysoce prawdopodobne, że w końcu odpuścisz. Ale przyda ci się ona kiedy już zaczniesz regularne treningi i nagle widzisz, że progres się zatrzymał lub zwyczajnie nie chce ci się iść ćwiczyć. Pamiętać trzeba, że każdy ma taki moment w życiu i to jest właśnie po to, żeby oddzielić „słabych od silnych”.

Gdyby trenowanie było banalne, to cała radość by uciekła! My lubimy się mierzyć ze sobą, to jest ta pasja i motor napędowy do dalszych działań.

Trzeba przeskoczyć swoją barierę. Nieważne, czy będzie to trwało tydzień, miesiąc czy rok. Musisz pamiętać, że ten czas i tak minie, a w twoich rękach jest to, czy wykorzystasz go w pełni czy nie.

3. Jak przygotowujesz się do treningu?

Przeszedłem przez bardzo wiele dyscyplin sportowych i każda była inna. Jest jednak jedna rzecz, która w jakiś sposób na mnie działała oraz pozwalała na chwilę się zatrzymać i pomyśleć o tym, jaką drogę już przebyłem. To były i nieustannie są buty. Każdy sport miał inne, bez względu na to, czy to był taniec, deskorolka, trial rowerowy, hokej na lodzie, wspinaczka, trekking, crossfit albo bieganie. Buty są na każdym treningu, pamiętają każdy metr, centymetr i kilogram, każdy kryzys i każdy sukces. Mimo tego, że to są „tylko” buty, to jest w nich coś niesamowitego.

4. Jak sport zmienił Twoje życie?

Sport uczy tego, żeby się nie poddawać. Przyzwyczaja ciało, że dostaje baty i musi się z tym zmierzyć. Wzmacnia psychikę i pokazuje, że każdy problem da się przeskoczyć. Cytując jednego z neurochirurgów, którym zawdzięczam swoje życie: „To, że byłeś wytrenowany, pomogło ci przeżyć”.

Under Armour na jesień-zimę 2018/2019, czyli Back to... GYM!

Co połączyło Under Armour z Natalią Gacką-Dressler i Alanem Anderszem? Sportowcy i marka wyznają podobne wartości: są zdeterminowani i nie boją się walczyć z przeciwnościami, dlatego właśnie świetnie się dopełniają. My nie wyobrażamy sobie nikogo innego w roli ambasadorów - tym bardziej, że nowa kolekcja jest bardzo nowoczesna i powstała z użyciem nowych technologii

Under Armour, specjalnie z myślą o kobietach, stworzyło linię Vanish, gdzie sportowy strój wzbogacony został o elementy, które prędzej znajdziemy na światowych wybiegach niż na siłowni. Metaliczne akcenty, kolory utrzymane w najnowszych trendach i laserowe cięcie? Piękny, designerski i podkreślający sylwetkę strój doskonale motywuje do ćwiczeń. Seamless to z kolei propozycja dla mężczyzn - także i te ubrania są laserowo cięte, a do tego tkanina zapobiega otarciom i ma dodatkową wentylację. Jak Vanish i Seamless sprawdzają się podczas treningów? Zobaczcie zdjęcia z kampanii! 

GALERIA: Nowa kolekcja Under Armour>>