Gwiazda takich seriali jak "Przyjaciele" czy "The Morning Show" od lat postrzegana jest jako ikona stylu, ale nie tylko. Od dawna fani aktorki i dziennikarze zastanawiają się jaki jest sposób Jennifer Aniston na świetną figurę. 51-latka dopiero niedawno założyła profil na instagramie, co więcej, rzadko podaje informacje ze swojego życia prywatnego. Informacje na temat treningu gwiazdy ujawnił jej trener, Leyon Azubuike (współtwórca ośrodków bokserskich/siłowni Gloveworx) w rozmowie z amerykańską edycją magazynu Women's Health. Jaki jest sekret Jennifer Aniston na idealną figurę?

Jak Jennifer Aniston dba o figurę? Aktorka trenuje m.in. boks oraz jogę. Poznaj ulubione ćwiczenia gwiazdy

Trener aktorki przyznał, że Jennifer Aniston ćwiczy sporo, a nawet bardzo dużo. Codziennie! Zanim jednak Amerykanka rozpocznie swój półtoragodzinny trening na dobre, w ramach rozgrzewki... rozciąga się! "Wiele osób popełnia ten błąd, uważając, że jeśli są spoceni a ich skóra ciepła, to są przygotowani do kolejnej części treningu" - powiedział Azubuike. Dlatego Aniston w ramach rozgrzewki rozciąga się przez 15 minut bazując na jogowych asanach. Dopiero potem rozpoczyna swój trening cardio. Jakie to są ćwiczenia? Koci grzbiet, ptak-pies, pozycja kobry czy słynny pies z głową w dół. Następnie Jennifer Aniston zaczyna zajęcia z boksu. "To jedyny trening, który robię systematycznie, tak jak jogę" - ujawniła gwiazda w rozmowie z amerykańskim magazynem InStyle. Skąd pomysł na boks? Od kilku lat to ulubiony trening modelek i aktorek. Boks wzmacnia zarówno głębokie, jak i te płytsze mięśnie, co więcej, sprawia, że zapominamy o stresie i innych bolączkach.

Boks - jak wpływa na kobiece ciało i charakter? >>

Trening bokserski nie tylko składa się z ciosów na worek, czy ze sparingów, ale również z ćwiczeń wzmacniających ciało. Skoki na skakance, pompki, scyzoryki, przysiady, ale ulubionym ćwiczeniem Jennifer są planki, znane również jako deska. "Dwie minuty planku to dla Jen żaden problem" - wyznaje Leyon. Sekret świetniej sylwetki tkwi w jeszcze jednym szczególe. Obojętnie czy gwiazda ma danego dnia trening skoncentrowany na nogi czy tricepsy, zawsze musi się znaleźć czas na ćwiczenia mięśni "core", utrzymujących stabilność całego ciała. A to oznacza jeszcze więcej planków!

Jennifer Aniston uwielbia wyznaczać sobie kolejne cele, chce być coraz lepsza, dlatego w jej treningu pojawia się sporo urozmaiceń. "Nieważne ile razy w tygodniu chodzisz na siłownię, chodzi o intensywność ćwiczeń" - mówi Azubuike. Trener aktorki urozmaica jej workout np. dając Aniston ciężarki, które podczas deski podnosi naprzemiennie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Leyon Azubuike (@leyon) Paź 15, 2019 o 4:30 PDT