Iga Świątek - Roland Garros 2022 należało do niej

Jeszcze miesiąc temu cieszyliśmy się, że Iga Świątek awansowała na szczyt światowego rankingu, a na początku czerwca zakwalifikowana do finału French Open rozpoczęła walkę o trofeum Roland Garros. Zdążyła już pokonać na paryskim korcie Rosjankę Darię Kasatkinę 6:2, 6:1. Dziś walczyła z Amerykanką Coco Gauff i... z nią również zwyciężyła, tym razem 6:1, 6:3.

Tym samym Polska tenisistka została mistrzynią Roland Garros 2022. Drugi raz w swojej karierze jest także mistrzynią paryskiego turnieju wielkoszlemowego. 

Wspaniała passa Igi Świątek - efekt jej talentu i ciężkiej pracy - trwa w najlepsze. Pochodząca z Raszyna 21-letnia tenisistka stała się prawdziwą gwiazdą sportu, a jej niesamowita gra sprawiła, że już od początku zawodów nazywana była faworytką turnieju zaliczanego do Wielkiego Szleman. Świątek ma na swoim koncie już między innymi wcześniejsze zwycięstwo we French Open: w 2020 roku, kiedy pokonała Sofię Kenin. „Iga Świątek na naszych oczach pisze historię polskiego sportu i chcemy, aby każdy mógł jej kibicować w najważniejszym meczu sezonu. [...] Wierzę, że wsparcie milionów kibiców będzie dodatkowym atutem najlepszej polskiej tenisistki i wspólnie przeżyjemy kolejne wspaniałe, sportowe emocje” – napisała w komunikacie prasowym Dorota Żurkowska z grupy TVN, która zdecydowała się dzisiejszą transmisję z Roland Garros udostępnić bez opłat na TVN, Eurosport 1 i w Playerze.

Iga Świątek, gwiazda okładki styczniowego wydania ELLE [WIDEO]>>

W tym roku triumfowała już w Miami, Indiana Wells, Rzymie, Dausze i Stuttgardzie, zrównując swój wynik z Sereną Williams. Dzisiejsze zwycięstwo postawiło ją z kolei w liczbie rekordów obok Venus Williams. Historia dzieje się na naszych oczach!