Finałowy mecz Polka zaczęła imponująco. Już po minucie na koncie Igi znalazł się pierwszy gem, a chwilę później przełamała serwis amerykanki. Po intensywnej walce w pierwszym secie i niesamowitej mobilizacji w drugim Iga Świątek została mistrzynią turnieju wielkoszlemowego wygrywając z Sofią Kenin 6:4, 6:1.

W konkursie polka pokonała m.in. Eugenie Bouchard, Martinę Trevisan, Nadię Podorowską a także drugą rakietę w rankingu, Simonę Halep.

Za zwycięstwo Wielkiego Szlema na punkcie polskiej tenisistki znalazło się 2000 dodatkowych punktów, co daje jej 17. pozycję w rankingu WTA - Iga odzyskała tym samym miano pierwszej rakiety Polski, wyprzedzając Magdę Linette, która obecnie zajmuje 33. miejsce.