Na polskim rynku zdrowej żywności pojawia się coraz więcej fit słodyczy. Batony takie jak "Dobra Kaloria" czy "Foods by Ann" robią furorę - w ich składzie nie ma mąki pszennej, cukru ani oleju. Są za to orzechy, suszone owoce oraz zboża z niskim indeksem glikemicznym. Po takie przekąski chętnie sięgają zarówno sportowcy, jak i osoby dbające o linię. Uwaga! Te prudukty niebawem będą mieć dużą konkurencję. Do sprzedaży wchodzą słodycze Ewy Chodakowskiej-Kavoukis, która wykupiła mniejszościowe udziały firmy "Purella Foods". Nie ujawniono kwoty inwestycji.

Marka sprzedaje swoje produkty w sieci sklepów "Rossmann" i "Żabka". To odżywki białkowe oraz batony z algą morską chlorella. Co teraz znajdzie się w jej asortymencie? Zdrowe przysmaki pod nazwą "BeRAW", sygnowane nazwiskiem trenerki! Już niedługo zjecie energetyczne batony na bazie nasion chia, surowego kakao, wodorostów, orzechów, buraków i kokosa. Ewa zapewnia, że to idealna, pełnowartościowa przekąska, która sprawdzi się na drugie śniadanie lub podwieczorek. Z powodzeniem można zjeść ją przed lub po treningu. 

Do wyboru będą aż 4 smaki: "Healthy Snack" z masłem orzechowym, "Superfood" z burakiem, siemieniem lnianym i słonecznikiem, "Energy" z surowym kakao, migdałami, kokosem i chlorellą oraz "Protein 38%" czyli baton białkowy w 86% zanurzony w gorzkiej czekoladzie.

Oprócz tego w sklepach pojawią się trzy rodzaje zdrowych pralinek. Znajdziecie je w różnych kombinacjach smakowych. Będą to: "Oriental Boost" z mango, kurkumą, kardamonem, cynamonem i pieprzem, "Vegan Protein" z nutą mięty i surowym kakao czy "Whey Protein" z surowym kakao oraz szczyptą soli himalajskiej. 

Czytaj też: Ewa Chodakowska twarzą W.KRUK OHELO - zdjęcia z kampanii >>>

Słodycze "Be Raw" od listopada pojawią się w sklepach "Rossmann" i hipermarketach "Carrefour" w całej Polsce. Co na to Ania Lewandowska i jej "kulki mocy"?