Jeśli uważnie prześledzicie instagram Emily Ratajkowski to zauważycie, że modelka uwielbia wino, zwłaszcza czerwone. Fanką tego trunku jest również Bella Hadid oraz Kendall Jenner - zdjęcie tej ostatniej wywołało spore zamieszanie. Chodzi o ujęcie, na którym widać, jak Amerykanka będąc topless pije wino w łazience. Skoro alkohol jest tak kaloryczny to dlaczego modelki po niego sięgają? Według ostatnich badań wino pomaga w... chudnięciu!

Dwa kieliszki czerwonego wina przed snem pomogą schudnąć - tak wynika z ostatnich badań

Wino to jeden z napojów alkoholowych, który najmniej wpłynie na twój obwód w talli, jeśli spojrzycie na tabelę z kaloriami. Oczywiście to nie oznacza, że możemy sobie na nie pozwolić codziennie (wyjątkiem są chyba tylko Francuzki) - wszystko należy spożywać z umiarem. Co ciekawe, teraz okazuje się, że czerwone wino może dobrze wpłynąć na nasz organizm i to nie tylko na umiejętności interpersonalne.

Według badań przeprowadzonych na Washington State University i Harvard Medical School, wypicie dwóch kieliszków czerwonego wina przed snem może pomóc schudnąć. Chodzi o zawarty w nim składnik roślinny o nazwie resweratrol, pomagający zwalczać komórki tłuszczowe w organizmie, co więcej, powoduje, że mamy mniejszą ochotę na jedzenie (koniec z nocnymi przekąskami, hurra!). W ciągu 13 lat przeprowadzono analizę na grupie 20 tysięcy Amerykanek, a ta wykazała, że kobiety pijące dwie lampki wina, w tym jedną o późniejszej porze miały o 70% więcej szans na schudnięcie niż ich niepijące koleżanki. 

Tak, jak wspomnieliśmy już, zanim sięgniecie po całą butelkę, pamiętajcie, że każda zbyt duża ilość alkoholu zaburza metabolizm i zamiast stracić dodatkowe centymetry może zdarzyć się odwrotnie. A jeśli odstawiłyście alkohol na dobre, to resweratrol znajdziecie również w skórce czarnych winogron, morwie, żurawinie, jagodach, borówkach, porzeczkach, orzeszkach ziemnych, orzechach i kakao

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bella (@bellahadid) Lis 7, 2019 o 4:38 PST