Awokado to owoc od kilku lat nie schodzący z podium trendów kulinarnych. Na świecie powstaje coraz więcej restauracji, które specjalizują się w robieniu dań na jego bazie. Ostatnim hitem jest avolatte z Australii, czyli kawa serwowana w połówce awokado (zobacz zdjęcia >>). Za to klasyczny tost z guacamole ewoluował w avocado toast pizzę (przeczytaj >>)Do sklepów trafia coraz więcej odmian tego owocu w różnych rozmiarach, kolorach i stopniach miękkości.

Jak wybrać idealne awokado pośród nich? Mamy na to sprawdzone sposoby (dowiedz się więcej >>). Jednak nowy produkt na rynku nas zaskoczył! Jest nim awokado w wersji "light", które ma podobno aż o 30% mniej tłuszczu, niż klasyczny owoc. Jego miąższ jest, podobno, bardziej soczysty i wolniej się utlenia, dzięki czemu nie brązowieje tak szybko. Bez obaw - odchudzone awokado to nie wynik laboratoryjnych eksperymentów. Produkt został odkryty podczas analizy 32 odmian owocu w różnych krajach. Uprawia się go w naturalny sposób. 

Gdzie można kupić awokado light? Na razie owoc jest dostępny w sklepach na terenie Hiszpanii. Wierzymy jednak, że klasyczne awokado, bogate w cenne kwasy tłuszczowe, jest o wiele korzystniejsze dla sylwetki. Jego kaloryczność nie ma znaczenia, gdyż zawarte w nim składniki wspomagają odchudzanie. Na zdrowie!

6 rzeczy, które możesz zrobić z pestki awokado >>

Do sprzedaży weszło awokado w wersji "light"!