Czas na detoks! Poznaj 4 podstawowe zasady

Ciągłe zmęczenie? Bóle głowy? Szara cera? Wypadające włosy i łamiące się paznokcie? Twój organizm wyraźnie prosi się o detoksykację. Odciąż go i pozbądź się zalegających resztek przemiany materii, w tym toksyn i szkodliwych metali ciężkich. Detoks obecnie triumfuje wśród kobiecych tematów. Jak go skutecznie przeprowadzić? Oto cztery, podstawowe zasady, które musisz znać, zanim zdecydujesz się na oczyszczanie organizmu.

ZASADA PIERWSZA

Odstaw używki

Jeżeli decydujesz się na detoks całego ciała, musisz całkowicie zmienić swoje nawyki. Po pierwsze zrezygnuj z używek. Odstaw kawę, alkohol i papierosy. Są to najwięksi wrogowie detoksu. Ciężko jest sobie wyobrazić początek dnia bez świeżo zaparzonej kawy, ale staraj się ograniczyć jej spożywanie do maksymalnej liczby dwóch filiżanek dziennie. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że szkodliwa kofeina znajduje się również w czarnej herbacie, kolorowych napojach słodkich, a zwłaszcza tych energetyzujących, które dodatkowo zawierają mnóstwo szkodliwego cukru. Nadmiar kofeiny zatruwa organizm i ogranicza przyswajanie witamin i mikroelementów. Kawę zastąp herbatami ziołowymi lub świeżo wyciskanymi sokami. Zaraz po przebudzeniu wykonaj krótką gimnastykę, aby rozbudzić swój organizm.

Detoks - 4 podstawowe zasady, fot. mat. prasowe

ZASADA DRUGA

Teatox

Bez odpowiedniej dawki płynów nie przeprowadzimy skutecznego detoksu. Dlatego od teraz wszelkie zdrowe napoje będą napędzać Twój organizm do walki z toksynami! W czasie normalnego odżywiania powinniśmy przyjmować 2 litry płynów dziennie, ale podczas oczyszczania organizmu, ta ilość wzrasta do 4 litrów w ciągu doby! Wlicza się w to zarówno woda źródlana, soki czy zupy. Dzięki temu zapewnimy ciału prawidłowe nawilżenie i nie odwodnimy go. Urozmaić swoją dietę o herbaty, które doskonale sprawdzają się podczas oczyszczania organizmu. Widoczne rezultaty poczujemy już po kilku dniach. Nowością na rynku jest 30-dniowy teatox z Hello Slim. Program jest dwustopniowy.

Co to znaczy? Hello Slim to 2 rodzaje herbat. Obie formuły świetnie się uzupełniają. Hello Slim Good Morning pomoże Ci spalić kalorie, zmniejszyć apetyt, zyskać energię na cały dzień, złagodzić stany zmęczenia psychicznego i fizycznego i przyśpieszyć metabolizm. Dzięki Hello Slim Good Night oczyścisz swój organizm z toksyn, zrelaksujesz się, uspokoisz nerwy, zyskasz dobry sen, poprawisz trawienie i wyeliminujesz wzdęcia. Hello Slim Good Morning należy zaparzać przez 4-5 minut w wodzie o temperaturze poniżej 100 stopni Celsjusza. Wypij ją w trakcie lub przed śniadaniem. Hello Slim Good Night należy zaparzać trochę krócej – 2-3 minuty w ten sam sposób. Wypij ją po ostatnim posiłku.

Detoks - 4 podstawowe zasady, fot. mat. prasowe

ZASADA TRZECIA

Unikaj barwników

Zaraz po używkach, największą szkodę przynosi nam biały cukier, słodziki, aromaty zapachowe i sztuczne barwniki. Ogranicz je maksymalnie, gdyż produkty z ich zawartością po brzegi wypełnione są szkodliwymi konserwantami. Ukrywają się one w kolorowych napojach, drinkach, ale również w smakowych jogurtach i wielu gotowych deserach. Zanim zdecydujesz się na dany produkt spożywczy, zerknij na jego etykietę. Pamiętaj, że sztuczne substancje znacznie spowolnią oczyszczanie organizmu. Mogą one również wywołać groźne reakcje alergiczne.

Detoks - 4 podstawowe zasady, fot. mat. prasowe

ZASADA CZWARTA

Zmień nawyki żywieniowe

Poprzez prawidłowe komponowanie menu i przestrzeganie podstawowych zasad zdrowego odżywiania, walczymy o lepsze samopoczucie, piękniejszy wygląd, zdrowsze ciało i zgrabną sylwetkę. Spożywaj 5 posiłków w ciągu dnia, w trzygodzinnym odstępie czasowym. Nigdy nie łącz ze sobą węglowodanów z tłuszczami. Taka mieszkanka wywołuje procesy fermentacji i gnicia w przewodzie pokarmowym i w rezultacie prowadzi do zniszczenia flory bakteryjnej. Każdego dnia spożywaj 5 porcji warzyw i owoców. W codziennym menu powinna znaleźć się marchew, brokuły, chude mięso, oraz pełnowartościowe białko. Również jedz ryby, ale pamiętaj, aby być pewnym ich pochodzenia, bowiem wiele gatunków ryb może zawierać szkodliwą ilość rtęci i innych metali ciężkich. Procesy trawienne wspomogą napoje mleczne z pożytecznymi kulturami bakterii – jogurty i kefiry. Najlepiej wybierać naturalne, bez dodatku cukru, substancji smakowych i aromatów. Pamiętaj, że detoks całego ciała trzeba przeprowadzać od 2 do 4 razy w ciągu roku.