Czystek - lepszy niż zielona herbata

Czystek to zioło, które coraz bardziej zyskuje na popularności. Jego regularne picie stanowi doskonałą kurację oczyszczającą, przynosząc spektakularne efekty! Roślina ta bowiem stanowi doskonałe źródło polifenoli - związków będących silnymi antyoksydantami. Oznacza to, że spowalnia procesy starzenia się komórek, skutecznie zwalczając wolne rodniki. Pijąc czystek stopniowo pozbywamy się toksyn zmagazynowanych w ciele, co ma wpływ na zmniejszenie potliwości i łagodniejszy zapach ciała. Co więcej, napar z czystka ma mocne działanie przeciwalergenne, dlatego sprawdza się przy problemach skórnych - trądziku, wysypkach i innych nietypowych reakcjach organizmu na uczulający go składnik. W przeciwieństwie do zielonej herbaty to lecznicze zioło nie ma w składzie substancji psychoaktywnych, dzięki czemu można pić je w każdym wieku, bez możliwości przedawkowania. 

Czystek a odchudzanie

Czy picie czystka odchudza? Napar przyrządzony z tego krzewu pity każdego dnia (w postaci 2-3 szklanek dziennie) doskonale detoksykuje organizm, eliminując z niego szkodliwe produkty przemiany materii. Dzięki temu przewód pokarmowy stanie się sprawniejszy, a metabolizm zostaje naturalnie pobudzony.  Czystek, jak większość ziół, wzmacnia odporność oraz kojąco wpływa na umysł poprawiając samopoczucie. Za jego sprawą skóra zyskuje promienny wygląd i jest oczyszczona, znikają codzienne dolegliwości. Napar przyrządzony z tego ciętego ziela ma właściwości odkwaszające, dzięki czemu sprawdzi się na diecie zasadowej, wzmacniając działanie witaminy C. Pierwsze efekty picia tej cudownej rośliny są odczuwalne już po tygodniu, choć ważne by spożywać ją regularnie przez przynajmniej 3 miesiące! 

Czystek - jak go przygotować? 

Napar powinien być wykonany z ciętego ziela - zwróć uwagę na zawartość opakowania czystka i wybierz to, w którym wyraźnie widać suszone listki i kwiecie, a nie nadmierną ilość gałązek. Dzięki temu będzie mieć lepszy smak oraz więcej cennych właściwości! Łyżeczkę czystka należy zalać wrzątkiem i zaparzać pod przykryciem przez ok. 10 minut. 

Zakupy kuchenne: