CrossFit - czy to sport dla kobiet?

Choć zdawałaby się, że ćwiczenia wytrzymałościowe i trening z obciążeniem są domeną mężczyzn, coraz częściej to kobiety szukają mocnych wrażeń. W końcu ciężarów nie należy się bać! Wplatając je w swoją sportową rutynę jesteśmy w stanie lepiej wyrzeźbić sylwetkę oraz szybciej zrzucić niechciane kilogramy. Szczególnie, gdy aktywność połączymy z kardio. Wtedy nie trzeba długo czekać na efekty! Do treningu, który doskonali siłę i kondycję zalicza się przede wszystkim CrossFit - wysiłek oparty na bieganiu, ćwiczeniach ze sztangami, kettlebells oraz podnoszeniem się na drążku. Brzmi mało dziewczyńsko? Tu liczy się przede wszystkim siła własnej woli! Trenując w tzw. boksie nie tylko poznajemy inne kobiety, które chcą osiągnąć obrany cel, ale i zyskujemy motywację oraz, co ważne, zwiększoną pewność siebie.

Wpływ na sylwetkę

Masz słomiany zapał do nielubianych ćwiczeń, które wydają ci się zbyt trudne i męczące? Na treningu CrossFit nie ma zmiłuj! Tu pracuje się nad każdą partią ciała, wyciskając z siebie ostatnie krople potu. Mocny trening sprawia, że przestajesz myśleć, dzięki czemu zapominasz o stresie i problemach. Za to satysfakcja po skończonym wysiłku jest nieporównywalna z żadnym innym uczuciem! CrossFit to idealna forma aktywności dla kobiet mających dysproporcję figury - buduje mięśnie zarówno nóg, pośladków, brzucha jak i ramion oraz pleców, redukując tłuszcz. Wszystko dzięki połączeniu ćwiczeń siłowych z bieganiem, będącym obowiązkową częścią treningu. Podnoszenie ciężarów korzystnie wpływa na ujędrnienie ciała, przez co sylwetka staje się bardziej fit! Połączenie dynamiki z energią i sprawnością to klucz do osiągnięcia wymarzonej formy. A przy tym...solidnie wyrzeźbionych mięśni! 

Jak zacząć trenować?

Co powinny wiedzieć początkujące crossfiterki? Że ten rodzaj ćwiczeń wykonuje się w obwodach (jedno po drugim) z niewielkimi odstępami czasowymi między nimi. Trening poprzedzany jest kilkunastominutową rozgrzewką, a po jego wykonaniu należy szybko uzupełnić zapas energii odpowiednim posiłkiem, by lepiej zregenerować ciało. Tą aktywność fizyczną praktykuje się w wyposażonych w odpowiedni sprzęt boksach, pod okiem wyszkolonych instruktorów. I choć CrossFit to sport, który szybko uzależnia, nie każdy może się do niego przekonać. Poznaj swoje ciało i spróbuj różnych dyscyplin, zanim wybierzesz tę idealną dla siebie! 

Zastanawiasz się, jak wyrzeźbić ciało? Znajdź trening odpowiedni dla swojej sylwetki >>