Joga. Czy ten trening kojarzy wam się wyłącznie ze spokojem i medytacją? Zanim stwierdzicie, że ajurwedyjska gimnastyka ciała jest nudna, wypróbujcie kilka jej rodzajów. Możecie zacząć od dynamicznej vinyasy, odprężyć ciało na gorącej Bikram lub powalczyć z grawitacją na Aerial jodze, praktykowanej na szarfach. A jeśli nadal nie czujecie jogowego flow, pora na coś intensywniejszego!

Lubicie ruszać się w rytm muzyki? Chciałybyście wyrzeźbić swój brzuch, uda, pośladki? Pokochacie nowy rodzaj jogi dedykowany temperamentnym kobietom. Jest nim Buti Yoga wynaleziona przez trenerkę Bizzie Gold. To zajęcia, które łączą  tradycyjną jogę z tańcem brzucha i seriami ćwiczeń wzmacniających. Trening uwalnia moc endorfin oraz obiecuje ciało jak z gumy!

Jak wyglądają zajęcia z Buti Yogi? Trening jest skonstruowany tak, żeby wycisnąć z nas siódme poty. Tu nie ma leżenia na macie. Przez 75-minut poruszamy całym ciałem i wykonujemy mikro ruchy, które pobudzają mięśnie głębokie. Dynamicznie zmieniamy pozycje jogi, poruszając się w rytm muzyki. Zapomnijcie o odpoczynku. Czas na jogowe cardio z rozciąganiem, które spala nawet do 1000 kcal.

Co oznacza termin "Buti"? Indyjskie słowo można przetłumaczyć jako "lekarstwo na coś, co było w nas ukryte lub jest naszym sekretem".

Te zajęcia mają nas nie tylko wyrzeźbić i zmęczyć, lecz również pomóc oderwać się myślami od codziennych spraw. Buti Yogę można trenować online - wystarczy zapisać się na zajęcia przez stronę butiyoga.com. Członkostwo umożliwia udział w treningach live i daje dostęp do filmików z gotowymi sekwencjami. 

Szkoła Buti Yogi niebawem otworzy się w Nowym Jorku. Teraz funkcjonuje jako studio pop-up działające na terenie Hollywood. Kto wie, może te dynamiczne zajęcia niedługo pojawią się w polskich klubach fitness?