Umownie przyjęto, że balet narodził się w XVI wieku we Francji i chociaż ten taniec związany jest z kulturą europejską, obecnie rozprzestrzenił się na cały świat. Co balet ma wspólnego z modą? Wbrew pozorom te dwa światy nie są aż tak odległe, jak mogłoby się zdawać. Show, kreacje, emocje oraz ogrom pracy – to opisy łączące zarówno widowiska taneczne, jak i pokazy mody. Nie można też zapominać, że jedne z najpopularniejszych (i najwygodniejszych!) butów zawdzięczamy właśnie tej formie tańca. Baleriny, bo o nich mowa, wzorowane są na pointach, czyli twardych baletkach.

Miłośniczki (i miłośnicy) baletu działają niezwykle prężnie w otchłaniach Instagrama. Wpisując hashtag #balet wyświetla nam się prawie 35 tysięcy zdjęć. Jeszcze lepiej działa angielski odpowiednik tego hasła. Fotografie z #ballet opublikowano w sieci już ponad dwa miliony razy. Nie wliczając w to oczywiście podobnych fraz, takich jak #baletnica, #baletki, #ballletakademien, itp.

Co przedstawiają fotografie z takim opisem? Oprócz klasycznych balerin, na Instagramie możemy znaleźć najmodniejsze puenty ozdobione kamieniami, tiulowe spódnice w różnorodnych kolorach (i kształtach!), haftowane kreacje, a także niezwykle efektowne obrazy widowisk baletowych.

#balet - najlepsze zdjęcia z Instagrama - GALERIA>>

Tekst Agata Wojtczak