5 błędów, które popełniamy będąc na diecie

Walka o wymarzoną figurę nie zaczyna się w kuchni, czy na siłowni. Taka myśl najpierw kiełkuje w głowie! Co zrobić, by wymarzona sylwetka, która śni się po nocach, szybko stała się prawdziwym odbiciem lustrzanym? Nie poddawać się po kilku podjętych próbach! Zamiast myśleć o przejściu na dietę jak o karze, postaraj się pokochać nowy styl życia. Dzięki temu nie będziesz odliczać godzin i dni do uzyskania upragnionej wagi. Gotowa, by jeszcze raz podjąć wyzwanie? Tym razem nie daj się zwieźć złym myślom. Uparcie walcz o obrany cel! 

5 myśli, których powinnaś się wyzbyć na diecie:

1. Odchudzanie się trwa za długo

5 błędów, które popełniamy będąc na diecie, fot. Fotolia

Tak jak nie da się przybrać na wadze z dnia na dzień, tak również utrata kilogramów nie zachodzi w ekspresowym tempie. Podejmując pierwsze kroki ku lepszej sylwetce musisz uzbroić się w cierpliwość. Widoczne efekty zobaczysz po miesiącu! Przez ten czas wykonuj regularne pomiary obwodów swojego ciała i nie zaniedbuj fit rutyny. W wytrwaniu do celu pomoże ci również wyobrażanie sobie siebie w nowym, atrakcyjniejszym ciele. Pozytywne myślenie pozwoli ci przebrnąć przez trudne ćwiczenia i oprzeć się pokusom na słodkie przekąski. Ciesz się z każdego przebytego kilometra, czy dnia, w którym zamiast zostać w domu, udałaś się na trening. Te sukcesy, choć małe, podbudowują i skutecznie wzmacniają silną wolę! 

2. Często odczuwam głód

5 błędów, które popełniamy będąc na diecie, fot. Fotolia

Kaloria kalorii nierówna. Pamiętaj o tym będąc na diecie! W chwili, gdy dopada cię głód, nie odmawiaj sobie posiłku, tylko wybierz danie składające się ze zdrowych składników. Zamiast ociekającego tłuszczem burgera lepiej sięgnąć po sałatkę z komosą ryżową - bogatą w białko, błonnik i witaminy. Pozornie lekkie przekąski w stylu fit są doskonałym paliwem dla ciała, na dłużej zaspokajającym apetyt. A przy tym można je jeść bez ograniczeń. Wystarczy tylko mądrze wybierać! Postaraj się zawsze mieć w pogotowiu owoce i warzywa pocięte w słupki. Nie zapominaj również o wodzie - picie 2.5 litra w ciągu dnia to zdrowy nawyk, który wspomaga odchudzanie

3. Nie lubię ćwiczyć

5 błędów, które popełniamy będąc na diecie, fot. Fotolia

Im częściej będziesz sobie powtarzać, że ćwiczenia są nudne i trudne, tym dalsza będzie wizja o szczupłej sylwetce. Nie lubisz sportu? Być może nie odkryłaś jeszcze swojej ulubionej dyscypliny! Jeśli czujesz, że bieganie nie jest dla ciebie, spróbuj jogi, jazdy na rowerze lub zajęć tanecznych. Każda forma aktywności się liczy! Brak motywacji do pójścia na trening można zwalczyć w jeszcze jeden łatwy sposób - wystarczy znaleźć partnera do ćwiczeń. Razem będzie raźniej udać się na trening i wyciskać siódme poty, zamiast siedzieć w domu. 

4. Żadna metoda odchudzania nie działa

5 błędów, które popełniamy będąc na diecie, fot. Fotolia

Jesz zdrowo, ćwiczysz, a waga nadal nie drgnie? Jest wiele powodów, przez które może tak być. Od źle dobranej diety, po za małą aktywność fizyczną w stosunku do trybu życia i masy ciała. Czy nawet nieodpowiedni rodzaj treningu. A może problemy z hormonami? Jeśli widzisz, że coś jest nie tak, a ty jesteś fair w stosunku do własnego ciała, nie czekaj - zgłoś się do specjalisty. Konsultacje z  dietetykiem lub trenerem personalnym przywrócą twoje odchudzanie na właściwy tor, pomagając ci osiągnąć upragnione rezultaty. 

5. Tęsknię za ulubionymi przekąskami

5 błędów, które popełniamy będąc na diecie, fot. Fotolia

Pizza, tosty z serem, czekolada, pączki, lody...czy można raz na zawsze o nich zapomnieć? Chyba nic tak bardzo nie pobudza apetytu, jak zapach topionego tłuszczu i cukru. Nie ukrywamy, że lepiej obejść się bez nich na diecie. Ale zasady są po to, by je łamać! W trakcie odchudzania nie bądź dla siebie zbyt restrykcyjna. Pozwalaj sobie na drobne odstępstwa pod warunkiem, że 90 % twojego jadłospisu składa się ze zdrowych produktów. Dzięki temu nie rzucisz się na fast food w chwilach słabości, a zachowasz bezpieczny umiar. Pamiętaj też, że warto stawiać na zdrowe alternatywy - pizza z kalafiora czy lody z bananów to przysmaki dozwolone na diecie!