Nowa kolekcja sukien ślubnych Vivienne Westwood inspirowana jest wpływowymi kobietami ze świata sztuki i literatury (od Starożytnej Grecji, aż po współczesność), które projektantka traktuje jako swoje muzy. Z myślą o nich właśnie kreowała, wręcz rzeźbiła, sylwetki VW Bridal 2022. To nowoczesne sylwetki, ale widać w nich inspiracje historycznymi krojami czy stylem vintage - naszą uwagę zwracają kryształowe i perłowe hafty, zmysłowa koronka Chantilly czy trójwymiarowe kwiatowe detale, które widzimy obok draperii z tiulu i miłosnych haftów.

Suknie charakteryzują się użyciem nie tylko standardowej bieli, ale też pastelowych róży czy najlepszej jakości jedwabiów, haftowanych welonów, operowych wręcz płaszczy czy ozdób w postaci strusich piór. Uzupełniają je proste marynarki. 

"Tworzenie każdej sukni couture w Vivienne Westwood to usługa naprawdę szyta na miarę, a każdy element jest indywidualnie zaprojektowany dla panny młodej i stworzony z poświęceniem czasu i dbałością o szczegóły przez cały zespół. Gdy panna młoda wybierze sylwetkę, sporządzane są spersonalizowane szkice projektowe, a następnie konstruowana jest suknia i dopasowywana do ciała panny młodej. Brane są pod uwagę wybór luksusowych tkanin, ręcznie robione hafty, koraliki, aplikacje i wykończenia na zamówienie, zanim ostateczna suknia zostanie fachowo wykonana ręcznie przez projektantów Westwood w londyńskim atelier" możemy przeczytać w informacji prasowej.

Kolekcja sukien ślubnych Vivienne Westwood 2022 dostępna jest w sklepach projektantki w Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles.