Pokolenie współczesnych romantyczek wychowanych na hollywoodzkich pocałunkach i związkowych perturbacjach bohaterek „Sex and the City” coraz rzadziej sięga po wymarzoną niegdyś ślubną klasykę. Zjawiskowo piękny banał wolą zamienić na coś wyjątkowego.

Już nie standardowy pierścionek z brylantem od Tiffany'ego i rozłożysta, drapowana beza à la Vivienne Westwood , czy Vera Wang, a skromne i niezwykłe perełki wyszperane w butikach autorskich marek lub na zapleczu lokalnego atelier. To samo tyczy się obrączek. Im bardziej delikatne i niepowtarzalne, tym lepiej.

W poszukiwaniu najpiękniejszych modeli łączących prostotę i oryginalny design zajrzałyśmy do aktualnej oferty polskich pracowni. Wśród tych, które doskonale sprawdziłyby się w roli ślubnej obrączki dla (nawet bardzo) wymagających minimalistek, między innymi wężowy projekt Natalii Kopiszki, biżuteryjna forma „nadmuchanego” donuta w rozmiarze XXS od Sote i młotkowane pierścionki w kolorze srebra z metką Kamena. Szczególnie zachwyciła nas jednak cienka obrączka z nowej kolekcji rodzinnej marki Rosa Chains. 

Sprawdź też: Pierścionki polskich marek, które mogą zastąpić zaręczynowe

Jeśli więc nadal poszukujecie obrączki idealnej spełniającej wszystkie wyżej wymienione kryteria, mamy świetne wieści – oficjalnie możecie zakończyć poszukiwania. Model Erica Ring zaprojektowany przez Agnieszkę Rosę to TEN jedyny. W rolach głównych? Szalenie delikatna forma o szerokości zaledwie 1 milimetra i nieregularna, pięknie współpracująca ze światłem faktura. Efekt migoczącej w słońcu tafli wody uzyskiwany jest ręcznie, dzięki czemu każdy wyprodukowany egzemplarz trochę się od siebie różni, podkreślając niepowtarzalny charakter należny biżuterii ślubnej. Cena? 450 zł.

Wykonana ze złota obrączka od Rosa Chains dogada się nie tylko z suknią ślubną. Jeśli wcale nie macie w planach stanąć w najbliższym czasie na ślubnym kobiercu, potraktujcie ją jako minimalistyczny pierścionek. Wcale nie trzeba też nosić go na palcu serdecznym prawej dłoni. Tak samo dobrze wypadnie np. na kciuku. Solo, albo w komplecie z innymi pierścionkami od polskich marek: 

Czytaj też: 7 hitów biżuteryjnych z nowych kolekcji polskich marek