Suknie ślubne Warsaw Poet: nowa kolekcja

Projektantka Warsaw Poet w najnowszej kolekcji zabiera nas w nostalgiczną podróż do świata poezji. Widzimy w niej całą gamę długich sukien w bieli: z dekoltem karo i przeskalowanym kołnierzykiem bebe, z falbaniastymi rękawami, na jedno ramię albo ramiączkami typu spaghetti, z zabudowaniem i wiązaniem na plecach, z rzędem maleńkich obleczonych materiałem guzików czy z koronką, z pęknięciem spódnicy oraz rozkloszowanym dołem, a nawet asymetrią. Do tego komplety z kamizelką i topem plus luźnymi spodniami oraz garnitury z marynarkami kończącymi się w okolicy talii. Oraz niesamowite dodatki: długi woal w grochy i torba z bambusową rączką w kształcie obręczy. 

Magda Socha-Włodarska o swoich najnowszych projektach mówi tak: "Miss Poetication 2021/2022 to kolekcja, której nadałyśmy osobowość – Panny Poetykacji. Takie nasze wymarzone, trochę literackie alterego poetgirl; ucieleśnienie cech, które odczarowują rzeczywistość i malują ją poetyckim językiem; prosto z serca, osobistych potrzeb. Eklektyczna estetyka kolekcji to odbicie własnego mikro świata oraz tego niezwykle dużego. Empatia, przyjaźń i miłość – czyste i bez ocen. Wszystko to, za czym tęskniłyśmy w ostatnim czasie. Miss Poetication to brzmienie mocne w czułość, mocniejsze w swoim wyrazie, opisane poprzez hasło zainspirowane grą słów tworzących płytę „Californication” Red Hot Chilii Peppers. Kolekcja ta to także nasza wieczna tęsknota (w końcu też „miss”) za czymś więcej, co nie zawsze umie wybrzmieć wyłącznie słowami. Talizmanem kolekcji jest latający balon – symbol śmiałości w podróżowaniu za marzeniami, za wznoszeniem sie wyżej i odważniej. Za tą opowieścią stoją natomiast kobiety, które jako pierwsze w ubiegłych wiekach sięgały po podniebną przestrzeń zarezerwowaną wyłącznie dla męskiego świata. To m.in. Marie Surcouf – pierwsza kobieta we Francji, która w roku 1906 zdobyła licencję pilota balonu lotniczego i jeszcze w tym samym roku pilotowała lot z załogą składającą się wyłącznie z kobiet. Otworzyła kobietom nie tylko możliwości i pragnienia do sięgania po niemożliwe"

Suknia ślubna francuskiej influencerki hitem w sieci. Camille Charrière postawiła na odważny model w stylu lat 20. z prześwitującym dołem>>

Co więcej, projektantka Warsaw Poet przy tworzeniu kolekcji dba też o to, by suknie ślubne powstały z naturalnych tkanin i w duchu zrównoważonej mody, dlatego szyte są w autorskiej pracowni krawieckiej.

Bohaterką najnowszej kolekcji Warsaw Poet została Bela Komoszyńska, artystka i wokalistka zespołu Sorry Boys. Zdjęcia autorstwa duetu Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik możecie obejrzeć już w naszej galerii.