Duet Marchesa był skazany na sukces od samego początku. Dwie projektantki, Georgina Chapman i Keren Craig, są zdolne, piękne (zajmowały się też modelingiem i aktorstwem), a Chapman jest także żoną jednego z najpotężniejszych ludzi Hollywood, Harveya Weinsteina. Mimo, że obie pochodzą z Wielkiej Brytanii, ich moda doskonale wpasowała się w amerykańskie gusta i podbiła czerwone dywany LA. Dla europejskiego odbiorcy suknie wieczorowe Marchesa mogą wydawać się zbyt strojne, ale za to bajkowe kolekcje ślubne marki spodobają się wszystkim przyszłym pannom młodym.

Ponieważ moda ślubna wyprzedza ready-to-wear o sezon, w październiku odbywają się pokazy linii bridal na jesień 2013. Dominującym trendem był powrót klasycznej bieli, która zdominowała także kolekcję Marchesa. Charakterystyczne dla projektantek koronki, tiule i bogate formy wyznaczają nowy kierunek w modzie ślubnej dla maksymalistek. W formie nie różnią się wiele od popularnych, kiczowatych bez, ale to jakość wykonania i zachwycające szczegóły wyróżniają je wśród konkurencji i uzasadniają wygórowane ceny.

W GALERII zamieściliśmy przepiękne fotografie typu Instagram, oddające oniryczny klimat pokazu. Redakcja ELLE.pl zachwyca się szczególnie koronkową sukienką midi z bogatą tiulową baskinką. Zwrócicie też uwagę na zachwycające, lekkie pantofelki, które dla Marchesy stworzył Christian Louboutin.

 Więcej tematyki ślubnej w ELLE.pl:

Przygotowania do pokazu Monique Lhuillier Bridal jesień-zima 2013 / fot. FB Monique LhuillierSuknie ślubne Paprocki & Brzozowski - nowa kolekcjaGB White kolekcja ślubna Gosi Baczyńskiej / fot. FB Gosia Baczyńska