Suknie ślubne 2015 - Vera Wang

Po dość kontrowersyjnej kolekcji na zeszły sezon (pamiętacie jeszcze sukienki w kolorach landrynek?!) legendarna projektantka zdecydowała się na nieco bardziej zachowawczą kolekcję. Jest więc biel, koronki i tiul. Bezpiecznie i klasycznie, wcale jednak nie oznacza nudno!

Vera Wang być może sama ma dość pastelowej słodyczy. Po kolekcji przypominającej bardziej ubranka dla lalek,  przyszedł czas na bardziej dramatyczną estetykę. W jej najnowszym lookbooku znajdziemy suknie w klimacie… gotyckiego romantyzmu!

Na sezon wiosna 2015 projektantka zaprezentowała dwa przewodnie kroje: jeden, określany oficjalnie „dramatyczną księżniczką” (mocno rozkloszowane tiulowe doły i dopasowane gorsety) oraz sukienki „kolumny”. Kolekcja Very Wang jest niezwykle zwiewna. Królują w niej przede wszystkim charakterystyczne dla projektantki tiule, a finezji dodają misterne koronki. Ciekawym zabiegiem jest połączenie balowej spódnicy z górą przypominającą… sportowy stanik! Głębokie dekolty, asymetryczne ramiączka i sploty z transparentnego materiału sprawiają, że kolekcja nabrała charakteru.

Oprócz lookbooka możemy także podziwiać video z kolekcją sukien ślubnych na wiosnę 2015. Wystąpiły w nim młode modelki: Caroline Brasch Nielsen, Elisabeth Erms, Nastya Sten i Sophie Touchet. Akcja filmu autorstwa Gordona von Steiner zatytułowany „Chasing Alix” (czyżby nawiązanie do Alicji w Krainie Czarów?) rozgrywa się w mrocznych okolicznościach przyrody. Odwiedzamy wiejską rezydencję, gdzie płatki róż są... czarne. Wszystko to stwarza niezwykle tajemniczy klimat, pełen niepokojącego napięcia i podkreśla gotycki charakter kolekcji.

Suknie ślubne 2015 - Vera Wang - GALERIA >>

tekst Agata Wojtczak