Suknie ślubne 2014 – trendy

Modne suknie ślubne w 2014 roku zaskakują ciekawymi fasonami oraz szokują kolorami, wybiegającymi daleko poza tradycyjną paletę bieli. Niezmiennie pozostały klasyczne fryzury (gładko upięte koki) i subtelny makijaż. Projektanci wzięli również na tapetę akcesoria ślubne. Oprócz tych tradycyjnych, zaprezentowali także całą gamę interesujących kołnierzy (także futrzanych), opasek i ozdobnych taśm zapiętych ciasno na szyi. Sprawdź trendy na 2014 rok!

Suknie ślubne 2014 – wiosna – fasony

Christos, Jesus Peiro, Toi Spose, fot. Imaxtree, kolaż Elle.pl

Na wiosnę projektanci proponują asymetrię. Szarfy zarzucone na jedno ramię, tiul ułożony na kształt rękawa, te detale nieco ożywiają zachowawczą klasykę. Na wybiegach pojawiły się także suknie z doszytą w talii baskinką


Suknie ślubne 2014 – wiosna – kolory

Alan Hannah, Zapardiez, Christos, Carlo Pignatelli fot. Imaxtree, kolaż Elle.pl

Kolorystyka ślubnych kreacji na wiosnę jest dość zachowawcza: króluje tradycyjna biel i bezpieczne ecru. W wersji luksusowej konkuruje z nimi złoto.  Tylko, czy królewski look sprawdzi się przed ołtarzem?

Suknie ślubne 2014 – jesień - fasony

Theia, Alfred Angelo, Ines di Santo, fot. Imaxtree, kolaż Elle.pl

Podczas jesiennych prezentacji zauważyliśmy ukłon w stronę wygody. Niemożliwe? A jednak! Zamiast kreacji z pięcioma halkami, dizajnerzy oferują damskie garnitury, sukienki do kolan, a nawet komplety składające się z marynarki i ołówkowej spódnicy. Fanki popularnej "bezy"  lub "syreny" również nie będą zawiedzione. W tej drugiej, warstwy tiulu łączą się płynnie z koronką i falbankami (zwróć uwagę na przepiękne projekty Ines di Santo Couture).

Suknie ślubne 2014 – jesień – kolory

Vera Wang, Lazaro, Alfred Angelo, fot. Imaxtree, kolaż Elle.pl

Jesienią rezygnujemy z tradycyjnej bieli i kości słoniowej na rzecz landrynkowych barw (zobacz kontrowersyjną kolekcję Very Wang). Intensywna fuksja, koral i słodki róż nie są już przeznaczone tylko i wyłącznie dla lalek. Miłośniczki koloru, w nieco bardziej stonowanej wersji, mogą dowolnie przebierać także w pudrowych różach i delikatnych fioletach. Gdzie leży granica między suknią wieczorową, a tą przed ołtarz? W nadchodzącym sezonie, ciężko ją zauważyć.

Najmodniejsze suknie ślubne 2014 - GALERIA >>

Tekst Agata Wojtczak