Ines di Santo, projektantka urodzona we Włoszech słynie z uwielbienia do przepychu i stylu glamour. Jej suknie ślubne są niezwykle kobiece i odznaczają się ciekawymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Koleje warstwy niektórych sukien potrafią układać się niczym spływające warstwy kremu na słodkich tortach i bezach.

W kolekcji na jesień 2014 projektantka (współpracująca z córką) stworzyła kolekcję, w której każda z kobiet może znaleźć coś dla siebie. Na wybiegu pojawiły się zarówno gorsetowe suknie z piórami, jak i dopasowane skromne sukienki ozdobione koralikami. Wszystkie modele są jednak niezwykle eleganckie i ultrakobiece. Projektantka odeszła od konwencji pokazując jedną krótką sukienkę ozdobioną trójwymiarowymi kwiatami. Ta niezwykle dziewczęca propozycja zyskuje szyku dzięki długiemu, ciągnącemu się trenowi.

Ciekawym rozwiązaniem są transparentne rękawy doszyte do sukien z gorsetem. Zwraca także dość nietypowe zestawienie geometrycznej kratki z florystycznymi motywami. W wielu projektach projektantka zastosowała zabieg nałożenia przezroczystej warstwy tkaniny na wierzch sukni.

Ines nadzoruje proces produkcyjny każdej z sukien, dzięki temu jej kolekcje mimo różnorodności fasonów, pozostają spójne i zawsze idealnie wykończone.

Suknie ślubne 2014: Ines di Santo jesień 2014 – GALERIA >>