Alberta Ferretti Forever to trzecia marka w dorobku włoskiej projektantki. Alberta Ferretti i Philosophy di Alberta Ferretti prezentują ready-to-wear w czasie Tygodnia Mody w Mediolanie, a Forever oferuje wyjątkowe suknie ślubne, szyte według zasad haute couture. Projektantka szkicuje je w swoim atelier w małym miasteczku Cattolica, gdzie urodziła się w 1950 roku. Suknie ślubne na 2014 r. to czwarta taka kolekcja w dorobku Ferretti. W tym sezonie w rolę włoskiej panny młodej wciela się Tali Lennox, córka Annie Lennox, od jakieś czasu pracująca w modelingu (była m. in. twarzą Mango).

Romantyczny lookbook sugeruje, że najnowsza kolekcja dla panien młodych to pomysł na baśniowe wesele w stylu księżniczek Disneya. Oczywiście nie znajdziemy tu amerykańskiego przepychu w stylu prom, ale odrealniona atmosfera snów i marzeń jest wyraźnie obecna. Modelka snuje się po pałacowym dziedzińcu, a powiew wiatru porusza jej suknią z jedwabnej organzy. Nowe suknie ślubne Alberty Ferretti noszą imiona dwunastu słynnych pałaców królewskich: Alhambra, Balmoral, Buckingham, Hermitage, Kensington, Rivoli, Schönbrunn, Stirling, Topkapi, Venaria, Versailles i Windsor.

Praca nad kolekcją ślubną dostarcza emocji, które wracają za każdym razem. W tym roku chciałam stworzyć sukienki, które są zawieszone między marzeniem sennym a rzeczywistością, [stworzyć] współczesną baśń, historię opowiedzianą za pomocą luksusowych tkanin i krawieckich detali - mówi Alberta Ferretti o swojej najnowszej kolekcji.

Jak Wam się podoba współczesny romantyzm z córką Annie Lennox w roli głównej?

Suknie ślubne 2014 Alberta Ferretti zobaczycie w GALERII >>>

Zdjęcia: Fabio Lovino

Zobacz także:

Magda Jasek i suknie ślubne Viktor & Rolf - piękny lookbook >>>

Suknie ślubne z pokazów haute couture jesień-zima 2013 >>>