Suknie ślubne 2013: z salonu czy z atelier?

Dlaczego warto zdecydować się na suknię ślubną od projektanta? Po pierwsze, wyróżniają się one na tle, często banalnej, oferty salonów mody ślubnej. Po drugie, między projektantem a klientką tworzy się szczególny rodzaj więzi, a wszelkie poprawki są bardzo indywidualne, dopasowane do jej figury i upodobań estetycznych. Jeśli szukasz pomysłu na tę ważną uroczystość, przedstawiamy najciekawsze suknie ślubne 2013 z atelier polskich designerów.

Oferta polskich projektantów - suknie ślubne 2013

Wielu liczących się polskich projektantów ma w ofercie modę ślubną. Maciej Zień prezentuje gotowe kolekcje pod marką Zień Mariage, inni skupiają na projektowaniu indywidualnym (np. Gosia Baczyńska, Agata Wojtkiewicz). Baczyńska założyła nawet osobną markę WHITE, którą zainaugurował wspaniały pokaz w Królikarni. Rosnący rynek przyciąga także nowych graczy - suknie ślubne w 2013 r. pokazało też Bizuu. Na razie jest to minikolekcja, ale jest warta uwagi. Jak zwykle kolekcję dla panien młodych lansuje też Rina Cossack, projektantka, której suknie ślubne podobają nam się bardziej niż kolekcje prêt-à-porter.

Suknie ślubne 2013 - trendy

Polskie suknie ślubne 2013 obfitują w koronki. W stylu retro znajdziecie u Gosi Baczyńskiej, słodkie i romantyczne - u Bizuu, a dyskretne, potraktowane jako akcent - w atelier Paprocki & BrzozowskiMaciej Zień zdecydował się na bardziej obfite spódnice o kształcie dzwonka i zastosował swoją ulubioną laserowo ciętą organzę. Zień Mariage oferuje też suknie ślubne w nietypowym popielatym kolorze, a Paprocki & Brzozowski przełamują biel czernią i kremem. W ofercie polskich projektantów jest też coraz więcej sukni krótkich, sięgających kolan.

Najpiękniejsze suknie ślubne 2013 od polskich projektantów w GALERII >>>

Czytaj dalej:

Suknie ślubne 2013 - Zień Mariage >>>

Suknie ślubne 2013 - Rina Cossack >>>