Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie: Czym jest boho? Nazwa ta wywodzi się od słowa bohema - środowiska artystycznej cyganerii, której członkowie demonstrowali pogardę dla konwenansów, norm społecznych i materializmu, wzbudzając kontrowersje podejściem do sztuki i obyczajowości. Boho zostało ponownie odkryte przez stylistów w 2004 roku, gdzie zmartchwywstało jako połączenie mody hippisowskiej i nieograniczeniem dress-codem jak w przypadku surferów. Trend ten świetnie radzi sobie do dziś. Inspiruje nie tylko mieszkańców wielkich miast, ale i króluje na światowych pokazach. Coraz częściej styl Boho wykorzystywany jest przez projektantów mody ślubnej. Patrząc na ostatnie pokazy możemy zauważyć, nie tylko jak boho dojrzewa ale i jaki wpływ ma na nią prêt-à-porter. Pokazy mody ślubnej wiosna-lato 2017 pełne są frędzli, a materiał układany jest piętrowo. Na szczególną uwagę zasługują nierówno układane warstwy tiulu oraz tzw. golfy. 

Styl boho. Suknie ślubne 2017. Persy, Naeem Khan. 

Jeśli marzycie o ślubie w stylu boho - to jest właśnie Wasz moment. Żyjemy przecież w czasach, w których wszystko jest dozwolone. Sprawdźcie najpierw co charakteryzuje styl boho: 

  • naszyjniki, bransoletki i pierścionki w dużych ilościach
  • orientalne desenie
  • etniczne i florystyczne wzory
  • frędzle
  • duże ilości tiulu
  • luźny materiał falujący po ciele
  • przeźroczystości
  • wianki, fascynatory i inne ozdoby włosów
  • delikatny makijaż
  • rozpuszczone włosy

Ślub Kate Moss w stylu boho. Zdjęcia: Mario Testino (Vogue). Suknia: John Galliano

Gwiazdy bardzo chętnie korzystają z tego trendu. Wizytówką boho na długo pozostanie ślub Kate Moss z 2011 roku, na który modelka wybrała opływającą ciało kreacje od Johna Galliano. Stylizację zespoiły rozpuszczone włosy, delikatny makijaż oraz welon upięty w stylu juliett cup. Liczy się jednak końcowy, a ten należał do udanych. Sielskie tło i druhny (w większości młode dziewczynki) w białych lub kremowych, zwiewnych sukienkach, z monohromatycznymi bukietami i wiankami na włosach dopełniły klimat całego obrazu. 

Podczas wywiadu do magazynu Vogue (gdzie zdjęcia robił fenomenalny Mario Testino) powiedziała o swojej ogromnej fascynacji cygańską kulturą:

"One nie mają żadnego obowiązku dopóki nie wyjdą za mąż. Są jak błyszczące motyle razy dziesięć. Przez wielką suknię nie mogą swobodnie dojść do ołtarza."

Co prawda Kate zrezygnowała z wielkiej sukni w stylu cygańskim, jednak inspiracje boho-hippie pozostały. I bardzo dobrze! 

Pierścionek "Wieczny" W.KRUK

Złoty pierścionek zaręczynowy. Pierścionek WIECZNY, wykonany z dwukolorowego złota. Pierścionki zaręczynowe W.KRUK to selekcja najpiękniejszych wzorów i niezwykła zapowiedź wspólnego życia. Kolekcja marki obejmuje wzory z żółtego i białego złota, gładkie lub zdobione. Wszystkie wykonywane są z najwyższą precyzją, a ich stylistyka jest gwarancją najlepszego smaku. Pierścionek dostępny także w wersji z białego złota.