Śluby książąt to wielkie wydarzenie nie tylko dla całej światowej arystokracji, ale i dla mediów. I chociaż zdajemy sobie sprawę, że nic nie przebije rozmachu "imprezy", jaką były zaślubiny księcia Williama i Kate Middleton, to z zaciekawieniem przypatrujemy się kolejnym ceremoniom.

Ślub księżniczki Madeleine i Christophera O'Neilla.

Tym razem związek małżeński zawarła szwedzka księżniczka Madeleine i amerykański biznesmen Christopher O'Neill w kaplicy na Zamku Królewskim w Sztokholmie. Para poznała się w 2010 roku w Nowym Jorku. Medeleine, druga córka króla Szwecji Karola XVI Gustawa i królowej Sylwi przeniosła się do Stanów Zjednoczonych po zerwanych zaręczynach ze szwedzkim prawnikiem. Księżniczka pracowała w organizacji World Childhood Foundation.

Za ślub księżniczki Madeleine i Christophera O'Neilla zapłacił ojciec panny młodej. Na "skromną" uroczystość przyjechało 600 gości, m. in. duński książę Fryderyk i księżna Mary, norweski książę Haakon i księżna Mette-Marit.

Suknia ślubna księżniczki Madeleine.

Jedwabną suknię Madeleine z koronką Chantilly zaprojektował Valentino Garavani, który od 2008 roku przebywa na emeryturze. Włoski projekant w trakcie swojej długiej kariery stworzył suknie ślubne dla Jacqueline Onasiss, holenderskiej Królowej Maximy, greckiej księżniczki Marie-Chantal oraz Anne Hathaway (zobacz tutaj).

Projekt sukni ślubnej księżniczki Madeleine.

Christopher O'Neill bez tytułu szlacheckiego.

Christopher O'Neill nie zamierza zrezygnować z amerykańskiego obywatelstwa, dlatego nie będzie mu przysługiwał żaden tytuł szlachecki. Razem z księżniczką Madeleine zamierzają wrócić do USA.

Ślub księżniczki Madeleine >>

Więcej:

Koronacja Wilhelma Aleksandra na króla Holandii >>