Co symbolizuje suknia ślubna we śnie?

Suknia ślubna często pojawia się w nocnych marzeniach kobiet, które planują zawarcie związku małżeńskiego. W takiej sytuacji, jest to całkowicie zrozumiałe. Rozpoczęcie nowego etapu życia zawsze jest niezwykle podniosłym wydarzeniem, które zaprząta każdą myśl osoby mającej stanąć na ślubnym kobiercu. Zdarza się jednak, że biała suknia ślubna z welonem śni się kobiecie zamężnej lub nieplanującej małżeństwa. 

W takim przypadku, znaczenie snu odnosi się do szczęścia i pomyślności. Biała suknia może zapowiadać istotne zmiany w życiu osobistym, ale nie tylko. Dobra wróżba może dotyczyć też życia zawodowego i sfery finansowej. W interpretacji tego symbolu warto jednak zachować szczególną ostrożność. O ile w większości przypadków, sen o sukni ślubnej wzbudza pozytywne skojarzenia, to w pewnych sytuacjach może być też istotną przestrogą. 

Suknie i dodatki ślubne z polską metką: Moye Bridal 2021. Te modele pokochają fanki minimalizmu i projektów, które nigdy się nie zestarzeją>>

Sennik: mieć na sobie suknie ślubną

Jednym z najbardziej pomyślnych jest sen, w którym osoba śniąca widzi siebie w sukni ślubnej. W tym przypadku, motyw ten wskazuje na zbliżające się zmiany. Suknia ślubna, jako pozytywny symbol, zapowiada miłość, dobrobyt i szczęście. Taka przepowiednia odnosi się więc do każdej sfery życia. 

Jeżeli o sukni ślubnej na sobie śni kobieta samotna, może spodziewać się istotnych zmian w uczuciowej sferze swojego życia. Jak wskazuje sennik, w tym przypadku suknia przepowiada, że śniąca wkrótce spotka na swojej drodze wyjątkowego mężczyznę, który poświęci się jej bez reszty i z którym stworzy szczęśliwą rodzinę

W sytuacji, w której motyw ten pojawia się w marzeniach sennych osoby pozostającej w związku, stanowi cenną wskazówkę. To najlepszy czas, by poważnie pomyśleć o powiększeniu rodziny, bo wszelkie plany w tym zakresie okażą się słuszne i trafione.

Sennik: przymierzać suknię ślubną

Inne znaczenie ma sen, w którym dokonujesz przymiarki sukni ślubnej. Jeżeli taki motyw pojawia się w twoich projekcjach nocnych, nie powinnaś go ignorować. Stanowi bowiem cenną wskazówkę, a jej prawidłowe odczytanie pomoże ci uniknąć wielu problemów. Już wkrótce twoje życie nieco się skomplikuje. Będziesz musiała zmierzyć się z wieloma sprawami i wziąć na swoje barki spory ciężar. Nie musisz jednak popadać w niepokój. Jeżeli nie zignorujesz tej przestrogi, z każdym wyzwaniem poradzisz sobie wzorowo.

Sennik: suknia ślubna na kimś

Biała suknia ślubna na kimś to równie częsty motyw sennych marzeń. Zdarza się, że widzimy w niej kogoś z najbliższej rodziny, przyjaciółkę ale równie często występuje w niej zupełnie obca osoba. W takim przypadku, sen może stanowić zapowiedź zbliżających się kłótni i konfliktów. Niewykluczone, że kierowana zazdrością, zrazisz do siebie wiele osób.

Jeżeli w twoim śnie pojawia się córka w sukni ślubnej, niebawem zaszalejesz na zakupach. Spodziewaj się znacznego przypływu gotówki, którą będziesz mogła przeznaczyć nie tylko na najpotrzebniejsze rzeczy.

Matka w sukni ślubnej to natomiast niepomyślna wróżba. Taki sen może przepowiadać chorobę kogoś z rodziny, być może nawet ciężką. Jeżeli śnisz o matce w sukni ślubnej, powinnaś otoczyć swoich bliskich jeszcze bardziej troskliwą opieką niż dotychczas. 

Sennik: suknia ślubna brudna

Co oznacza suknia ślubna we śnie, w którym kreacja nie jest nowa i śnieżnobiała, a brudna, podarta i zniszczona? Taki motyw może wzbudzić spory niepokój i z całą pewnością nie zapewni spokojnie przespanej nocy. Nie bez przyczyny. Brudnej sukni ślubnej towarzyszy niepomyślna symbolika. 

Jeżeli w twoim śnie pojawia się taki motyw, powinnaś spodziewać się niepowodzeń w sferze uczuciowej. Czeka cię bolesne rozczarowanie, bo osoba bliska twojemu sercu odrzuci twoją miłość. 

W innej interpretacji, brudna suknia ślubna symbolizuje problemy trapiące związek osoby śniącej. To najwyższy czas, by przyjrzeć się bliżej swojemu życiu i podjąć szereg ważnych, choć trudnych decyzji. Nie wszystko da się naprawić i pozszywać, a niektóre plamy zostawiają po sobie trwały ślad, którego nie usuniesz, mimo najszczerszych starań. Musisz zadać sobie ważne pytanie - czy dalsze brnięcie w związek bez przyszłości ma jakikolwiek sens?   

Podróż poślubna w Polsce: 5 romantycznych miejsc, które pokochacie>>

Sennik: suknia ślubna czarna, różowa, czerwona

Zdarza się, że podświadomość kreuje zaskakujące obrazy marzeń sennych. O ile zazwyczaj śnimy o śnieżnobiałej sukni ślubnej, to zdarza się, że pojawiająca się w snach kreacja ma inny kolor. Nie ignoruj tego, bo to właśnie ten fragment nocnej projekcji może odgrywać kluczową rolę w interpretacji znaczenia snu. Trzeba bowiem wiedzieć, że kolor czarny, różowy lub czerwony może całkowicie zmienić wydźwięk symbolu.

Czarna suknia ślubna to jedna z najmniej pomyślnych wróżb. Jak wskazuje sennik, odnosi się do bolesnej straty i wskazuje na zbliżający się okres żałoby. O ile zazwyczaj przepowiada śmierć kogoś bliskiego, to w niektórych przypadkach może odnosić się do rozstania z życiowym partnerem. 

O różowej sukni ślubnej najczęściej śnią kobiety wrażliwe i delikatne, które można łatwo zranić, W ich przypadku, taki sen stanowi ważną przestrogę. Wskazuje, że nie powinny angażować się w przelotne romanse i przygodne związki, które nie mają żadnej przyszłości. Nie wyniknie z tego nic dobrego. Co istotne, przestroga nie dotyczy wyłącznie kobiet zamężnych, ale także stanu wolnego.

Co oznacza czerwona suknia ślubna we śnie? Taki motyw zwykle pojawia się w projekcjach nocnych kobiet niezależnych, pewnych siebie, które cechuje niezwykle silny charakter. W ich przypadku, sen o czerwonej sukni, w której stają na ślubnym kobiercu, stanowi zapowiedź niezwykle gorącego związku. W ich życiu uczuciowym nie zabraknie uniesień, ale chwile namiętności będą przeplatać się z burzliwymi momentami.