Save the date - czemu służy zawiadomienie ślubne?

"Save the date", czyli informacja dla gości mieszcząca w sobie jedynie datę ślubu, jest coraz chętniej wykorzystywana przez młode pary. Ten trend, bardzo popularny za granicami naszego kraju, zdobywa serca panien i panów młodych w Polsce ze względów zarówno praktycznych, jak i estetycznych. Pozwala przede wszystkich uprzedzić najbliższych o dacie, jaka została wybrana na uroczystości związane ze ślubem i weselem, ale bez podawania szczegółów, które na początku planowania jeszcze nie są znane dla samej pary młodej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu narzeczeni mają pewność, że najważniejsze dla nich osoby, bez których obecności nie wyobrażają sobie tego dnia, nie zaplanują w tym terminie swoich wakacyjnych podróży czy innych aktywności, które uniemożliwią im świętowanie wraz z nimi.

"Save the date" pełni zatem funkcję informacyjną i jest jednocześnie wyrazem szacunku wobec gości. Przyszli nowożeńcy przekazując wiadomość o terminie ślubu tak szybko, okazują jak istotny jest dla nich udział bliskich w ich przyjęciu.

Piosenka na pierwszy taniec. Wiemy, jaki utwór wybrali Meghan Markle i książę Harry na swoje wesele. To bardzo romantyczny kawałek z lat 60.>>

Ślubne save the date - pomysły na przekazanie ważnej informacji

Internet aż kipi od pomysłów, w jakich prześcigają się młode pary i wedding plannerzy przy wyborze odpowiedniej formy dla "save the date". Mamy dla was kilka wskazówek i ciekawych pomysłów do rozważenia w tej kwestii.

Zawiadomienia ślubne - poinformujcie gości elektronicznie

Jest to zdecydowanie najbardziej ekonomiczna opcja, bo oprócz czasu, jaki poświęcicie na wysyłkę i kreatywną realizację, nie wymaga ona żadnych nakładów finansowych. Nagrajcie krótki zabawny film lub roześlijcie maile z waszym zdjęciem i datą. Z pewnością wywołacie tym uśmiechy na twarzach waszych gości.

Ślubne magnesy na lodówkę jako wasze save the date

Przeuroczy pomysł, który nie tylko będzie przypominał gościom o dacie waszego ślubu, ale i stanowić będzie w przyszłości pamiątkę z tego dnia. Z pewnością będzie się wyróżniał obok innych magnesów przywiezionych z podróży po świecie!

Ciasteczka - save the date

Słodkie prezenty zawsze sprawiają radość. Kolorowe babeczki, francuskie makaroniki, cake pops, a nawet chińskie ciasteczka z "save the date" zamiast wróżby sprawią, że taki upominek będzie się wydawał jeszcze słodszy i przede wszystkim spełni swoją informacyjną funkcję.

Candy bar na wesele - "słodki stół" jest hitem sezonu ślubnego 2020. Jak zrobić samemu taki poczęstunek? Zdradzamy przepisy>>

Tort w formie save the date

Propozycja dla tych par, które na wczesnym etapie planowania chcą o dacie poinformować jedynie najbliższe osoby. Zaaranżujcie spotkanie i zamówcie tort z waszą datą. Takie momenty warto celebrować, a informacja przekazana w taki sposób na pewno na długo pozostanie w pamięci waszych bliskich.

Kartka z kalendarza: save the date

Ważne momenty zapisujemy w swoich kalendarzach. Zwizualizujcie to swoim gościom i obdarujcie ich elegancką kartką z kalendarza z wyraźnym zaznaczeniem waszego święta. Jeżeli planujecie wesele w stylu glamour, tak szykowny upominek będzie świetnie współgrał z przyszłą estetyką przyjęcia.

Zawiadomienia ślubne - kartka pocztowa z waszym zdjęciem

I chociaż coraz rzadziej wysyłamy kartki z wyjazdów drogą pocztową, warto pomyśleć nad takim rozwiązaniem w przypadku save the date. Wybierzcie zdjęcie z wakacji, opatrzcie je właściwą datą i ślijcie! Goście z pewnością będą zaskoczeni i na pewno nie zapomną o wydarzeniu.

Ołówek z wygrawerowaną datą save the date

Praktyczne i pamiątkowe rozwiązanie dla tego trendu. Ołówek oczywiście służyć będzie do zapisania daty w każdym posiadanym kalendarzu, ale i będzie towarzyszyć gościom w innych sytuacjach, dzięki temu na pewno wciąż pamiętać będą o dacie ceremonii.

Motyw przewodni na wesele. 5 modnych pomysłów na styl imprezy poślubnej>>

Jesteście przekonani do takich zawiadomień o ślubie? Dzięki waszej oryginalnej wiadomości goście przede wszystkim poczują się wyróżnieni, że na tak wczesnym etapie planowania myślicie o nich i z nimi chcecie dzielić wspaniałe chwile w swoim życiu. Dlatego uważamy, że warto poświęcić swój czas i przygotować ciekawe save the date ślubne. Dajcie szansę nowym tradycjom, które mają przysparzać innym radość i powody do uśmiechu - a taka jest właśnie idea tego trendu.