Rita Ora i Taika Waititi – historia związku

Rita Ora i Taika Waititi zaczęli randkować półtora roku temu, choć do ich pierwszego spotkania doszło już w 2018 roku w Australii. Z okazji Walentynek twórca oscarowego „Jojo Rabbit” udostępnił w mediach społecznościowych fotografię z tamtego okresu. „Pierwsze zdjęcie zrobione w noc, kiedy się spotkaliśmy. Od tego czasu byliśmy kumplami. Rok temu postanowiliśmy skomplikować sprawy, ale wszystko i tak stało się łatwiejsze” – napisał Nowozelandczyk. W tym samym roku reżyser rozstał się z producentką filmową Chelsea Winstanley. Małżeństwo wychowywało razem dwie córki, dziesięcioletnią Te Hinekāhu i siedmioletnią Matewę Kiritapu.

Rita Ora ma za sobą związki z Calvinem Harrisem, ASAP Rocky'm czy Bruno Marsem. Trzeba przyznać, że zakochani naprawdę dobrze chronią swoją prywatność. „Nie spodziewałam się, że znajdę miłość w Australii, ani nawet jej nie szukałam” – powiedziała aktorka w niedanym wywiadzie dla „The Independent”. Wyznała również, że jej celem jest utrzymanie relacji z dala od światła reflektorów. Mimo to od wczoraj media rozpisują się o rzekomych zaręczynach pary.

Rita Ora i Taika Waititi są zaręczeni. Para planuje szybki ślub jeszcze tego lata

Według „The Sun” zakochani zamierzają pobrać się w najbliższym możliwym terminie. Piosenkarka i reżyser chcą zorganizować skromną ceremonię, w której towarzyszyć będą im jedynie najbliższe osoby. Nieco później mają zaprosić szersze grono na wystawne przyjęcie w Londynie. Obydwie uroczystości odbędą się przed końcem lata. Biorąc pod uwagę ich wypełnione po brzegi grafiki, ustalenie ostatecznej daty może stanowić wyzwanie. Rita Ora spełnia się nie tylko jako jurorka australijskiej edycji „The Voice”, ale też pracuje nad kilkoma projektami filmowymi. Ostatnio udostępniła również na YouTube teledysk do piosenki „Finish Line”. Z kolei Taika Waititi jest skupiony na produkcji nowego filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Informator brytyjskiej gazety donosi, że pomimo natłoku pracy ich związek funkcjonuje doskonale: „Nie chodzi tu o robinie efektownego show, ani wcześniejsze przechwalanie się nim. Chodzi tylko o to, że ta dwójka jest w sobie zakochana i zadecydowała, że to odpowiedni czas na sformalizowanie związku. Nie mogli być szczęśliwsi”. 

Nie było u nich otoczki typowej dla zaręczyn ani postu na Instagramie. Nie było pierścionka ani budowania napięcia.

Po prostu zbliżali się do siebie bardziej i bardziej, aż w końcu powiedzieli do siebie niemal jednocześnie: «Chcę wziąć z tobą ślub». To bardzo romantyczne i bardzo charakterystyczne dla ich relacji” – tak domniemany przyjaciel pary opisał niedawne zaręczyny. Taika Waititi i Rita Ora nie zdecydowali się jeszcze na komentarz.