Suknie ślubne 2022: Prabal Gurung

Zrównoważony rozwój, kultura, inkluzywność - nowości Prabala Gurunga, która są kolekcją sukien ślubnych (sic!), opierają się na jego klasycznych fundamentach. Poza przekazywaniem pojęć i znaczeń, całej merytoryki mody, które są dla niego ważne, projektant skupił się intepretowaniu współczesnego podejścia o piękna. Jego kolekcja, która powstała w Nowym Jorku - na jego ukochanym Manhattanie - składa się z dwunastu sylwetek, w tym klasycznych sukien z dekoltem serce, alternatyw w wersji rozkloszowanych mini czy m.in. garnituru z rozszerzanymi nogawkami. Mamy tu charakterystyczne dla Gurunga elementy: obszerne rękawy, warstwowane spódnice i rzędy guzików. Wszystkie suknie powstały ręcznie w jego pracowni, z czułością i dopracowaniem każdego szczegółu. "To bezkompromisowa oferta przepychu, rzemiosła i historii" wyjaśnia projektant. 

Pierwsza kolekcja Bridal Prabala Gurunga jest inspirowana, jak sam podkreśla, "odwagą i optymizmem" oraz celebrowaniem miłości. Nazywa się "A Love Letter", czyli... list miłosny,

"Nowy Jork jest moim domem i był moim domem przez długi czas. Zawsze czułem ogromną odpowiedzialność oddania miastu. Miasto jest jak miska wielobarwnej sałatki ośmiu milionów niemożliwych marzycieli. Chciałem też mieć pewność, że ta kolekcja, która została wykonana z tak wielką starannością, będzie inspirowana Nowym Jorkiem i moją miłością do ludzi. Moim obowiązkiem jest mieć pewność, że wnoszę swój wkład do branży. To magia tworzyć w Nowym Jorku, a więc te suknie wykonane są z miłością właśnie w tym mieście. Cóż mógłbym dodać?" opowiada o kolekcji projektant.

Zdjęcia wspaniałych sukien ślubnych projektu Prabala Gurunga możecie obejrzeć w naszej galerii. Kto wie - może zakochacie się w nich bez pamieci?