Oświadczyny nad polskim morzem o zachodzie słońca

Romantyczne zaręczyny nad polskim morzem to wybór wielu osób. Można zdecydować się na wyprawę do wielu pięknych nadmorskich miast. Gdańsk, Sopot, Gdynia, Władysławowo, Kołobrzeg, ale też mniejsze miejscowości... - dobrze jest wybrać miejsce, z którym wiążą się już jakieś wspomnienia albo zdecydować się na całkiem nowe. Najbardziej romantycznie będzie, jeśli zaręczyny odbędą się nad brzegiem morza o zachodzie słońca. Latem plaże są pełne, jednak z pewnością uda się znaleźć odpowiednie spokojne miejsce.

Ile takie oświadczyny mogą kosztować? W cenę trzeba będzie wliczyć transport i noclegi - wszystko zależy więc od tego gdzie kto mieszka i na jak długo chce się wybrać nad morze

Oświadczyny w balonie o wschodzie słońca 

Pomysły na zaręczyny mogą być naprawdę nieziemskie. Z pewnością każda kobieta będzie pod wrażeniem, gdy usłyszy to ważne pytanie w trakcie lotu balonem. Podniebne zaręczyny mogą wyglądać różnie - wszystko zależy od tego na jaki konkretnie lot się decydujemy. W Krakowie wybierzemy na przykład balon widokowy: to punkt obserwacyjny, który pozwala wznieść się nawet na 150 metrów by podziwiać z góry panoramę miasta.

Balon jest na uwięzi, a to czy lot się odbędzie, uzależnione jest oczywiście od aktualnych warunków pogodowych. Loty mogą też zostać przerwane, jeśli warunki atmosferyczne będą niesprzyjające. Od poniedziałku do piątku bilety normalne kosztują 55 złotych za osobę, z kolei w soboty, niedziele i święta zapłacimy więcej - 69 złotych za osobę. W takim locie uczestniczy więcej osób (w informacjach możemy przeczytać, że to 1-30 osób) - mimo wszystko jest to jednak wspaniała okazja by się oświadczyć, bo wrażenia będą niezapomniane. 

Loty są organizowane przez cały rok - czasem nawet do godziny 22 lub później. Można zatem zdecydować się na przykład na wieczorne oświadczyny.

Niewątpliwie piękne będzie też oświadczenie się w balonie o wschodzie słońca, w trakcie indywidualnego lotu. Istnieją specjalne firmy, które to umożliwiają - informacje znajdziecie online. Gdzie może odbyć się lot? Wrocław, Warszawa, Szczecin, Kraków, Katowice, Poznań, Łódź i okolice tych miast, ale też na przykład Karkonosze czy Opole - to dostępne lokalizacje, jednak można również zamówić taki lot gdzie indziej. Wówczas trzeba jednak wnieść dodatkową opłatę za dojazd. Można także zapewnić sobie dodatkowe atrakcje, na przykład uwiecznienie na zdjęciach i filmie momentu zaręczyn.

Ile wynosi koszt wynajęcia balonu na podniebne zaręczyny? Jest niestety spory - około 3 tysiące złotych. Będzie można bowiem podziwiać widoki z balonowego kosza, lecącego około 1000-1500 metrów nad ziemią, a w odpowiednim momencie przyklęknąć i poprosić ukochaną o rękę. 

Oświadczyny z podchodami - gra zakończona zaręczynami

Pomysły na zaręczyny mogą być naprawdę rozmaite - niektórzy preferują rozwiązania klasyczne, podczas gdy inni szukają możliwie najbardziej kreatywnych rozwiązań. Doskonałym i oryginalnym pomysłem będzie urządzenie zabawy w podchody. Zagadki można zostawiać w ulubionych, ważnych dla danej pary miejscach, ale da się też wybrać całkiem inne punkty, tworząc tym samym nowe wspomnienia.

W każdym kolejnym miejscu będzie się znajdować kolejna wskazówka - na przykład w postaci kartki z informacją czy zagadki. Wskazówkę można samodzielnie wręczać, jakoś sprytnie ją ukryć lub zaangażować do tego inne osoby. Ostatnie miejsce będzie miejscem oświadczyn, w którym można czekać na bliską osobę. To może być stolik na dachu, piknik nad rzeką albo ulubiona restauracja - pomysłów jest naprawdę wiele. Grę w podchody da się też zorganizować w innym mieście, choć na pewno najprościej będzie ułożyć wszystko w miejscu swojego zamieszkania. 

Oświadczyny na kolacji w ciemności

Nietypowy i niezapomniany pomysł na zaręczyny to z pewnością kolacja w ciemności. Interesujący sposób na spędzenie wspólnie wieczoru, a dzięki temu, że niczego nie widać, inne zmysły się wyostrzają. Podobne atrakcje są coraz częściej organizowane - oferty znajdziemy więc w wielu miastach, między innymi w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu czy Poznaniu. Do stolików doprowadzają gości kelnerzy wyposażeni w noktowizory - następnie serwują kolejne dania. W ramach kolacji wybiera się gotowe zestawy menu, a same dania są jednak owiane tajemnicą, by można było samodzielnie zgadywać co się je. Ile to może kosztować? W zależności od wybranego zestawu cena za kolację to około 110-190 złotych za osobę. W umówionym wcześniej z personelem momencie następują zaś oświadczyny. 

Oświadczyny na jednodniowym wyjeździe za granicę

Doskonałym pomysłem na zaręczyny jest zorganizowanie wyjazdu na jeden dzień do innego kraju - wyłącznie po to, by oświadczyć się w wyjątkowym miejscu. Można zdecydować się w tym celu na przelot samolotem albo wybrać wycieczkę jednodniową, które są organizowane do różnych miejsc: na przykład z Karpacza można wybrać się do Pragi, by oświadczyć się w czasie rejsu po Wełtawie.

W tej chwili dostępnych jest wiele ofert skierowanych konkretnie do par, które chcą się zaręczyć - na przykład wykupić romantyczny rejs po kanałach w Amsterdamie, gdzie nocą przy kieliszku szampana zada się ukochanej osobie to najważniejsze pytanie. Ceny podobnych atrakcji uzależnione są od konkretnego miejsca, do którego chcemy się wybrać i od tego skąd startujemy. Najtańsze opcje będą nas kosztować tylko kilkadziesiąt złotych, a oświadczyny z pewnością będą wyjątkowe!

Oświadczyny w weneckiej gondoli

Wenecja kojarzy się niezmiennie z podróżą poślubną i romantycznymi wyprawami we dwoje. To świetne miejsce na zaręczyny. Nie można być w Wenecji we dwoje i nie zdecydować się na przepłynięcie się gondolą. To specjalna łódź służąca do przemieszczania się po weneckich kanałach i fantastyczna atrakcja turystyczna. Podróż do Wenecji może być krótka - dosłownie weekend. Można też wybrać się tam na dłużej i nacieszyć się miastem oraz jego specyficzną atmosferą.

Oczywiście, najszybciej można się tam dostać samolotem - jest to też najtańsza opcja, bo na przykład lot z Krakowa do Wenecji może kosztować nawet 30 złotych za osobę w jedną stronę. Dobrze jednak wybrać się tam także samochodem czy autokarem. Cena za podróż busem to kilkaset złotych za osobę w jedną stronę - około 300-400 złotych. A ile kosztuje płynięcie gondolą? Za 30-minutową podróż w dzień płaci się 80 euro, a cena za rejs od godziny 19:00 do 8:00 rano to koszt 100 euro.

Cena jest niezależna od liczby osób na pokładzie - można zatem zaplanować romantyczne zaręczyny tylko we dwoje. Istnieje nawet możliwość wykupienia dodatkowo lampek wina na pokładzie czy śpiewu gondoliera.

Oświadczyny na katamaranie podczas rejsu wokół Santorini

Jak powinny wyglądać zaręczyny? Każdy chyba odpowie, że być możliwie jak najbardziej spektakularne - jest to w końcu moment, który będzie się pamiętać do końca życia. Mogą odbyć się na przykład w słonecznej Grecji, zwłaszcza na magicznym Santorini. Jest to największa wyspa niewielkiego archipelagu, posiadającego tą samą nazwę. Atrakcji jest tam naprawdę wiele - począwszy od ruin starożytnej Thery, aż po wyprawę na Nea Kameni, by zobaczyć dymiący krater wulkanu. Już sama podróż na Santorini jest zatem magiczna, a w trakcie jej trwania można oświadczyć się swojej partnerce.

Warto też wybrać na miejsce oświadczyn luksusowy katamaran, czyli specjalny statek wodny, dwukadłubowiec, bardzo często wynajmowany do krótkich i dłuższych rejsów. Można wybrać się na kilkugodzinny rejs - możliwe jest nawet wcześniejsze zarezerwowanie takiej atrakcji online. Koszty są różne; to od około 400 złotych za osobę za 5-godzinny rejs wokół Santorini. Do tego dochodzi jeszcze podróż z Polski na samą wyspę.