Aby pomóc wam nieco zawęzić wybór, zebraliśmy oryginalne prezenty ślubne dla rodziców, które pomogą wyrazić wdzięczność i wywołają uśmiech na ich twarzach.

Co dać rodzicom na podziękowania?

Jest wiele osób, które mają wpływ na to, aby wasz ślub był magicznym wydarzeniem - przyjaciele, wedding plannerzy, podwykonawcy i oczywiście rodzina. To normalne, że wasi rodzice i teściowie będą zaangażowani w proces przemiany tego wyjątkowego dnia we wspomnienie, które zostanie z wami na całe życie. Jesteśmy pewni, że dla rodziców wasze szczęście jest wystarczającym podziękowaniem, jednak wręczenie im małego dowodu wdzięczności nie zaszkodzi i będzie doskonałym sposobem na dodatkowe pokazanie im, jak wiele dla was znaczą.

Co dać rodzicom na weselu w ramach podziękowania? Jednym z najpopularniejszych sposobów na dodanie znaczenia do prezentu jest znalezienie czegoś, co można spersonalizować, wygrawerować datę ślubu lub specjalną wiadomość. W ten sposób pokażecie rodzicom, że prezent jest przeznaczony właśnie dla nich i że dołożyliście wszelkich starań, aby znaleźć coś wyjątkowego.

Proste, niestandardowe elementy, takie jak monogram lub wyhaftowane imię, mogą sprawić, że prosty prezent będzie bardziej wyjątkowy i niepowtarzalny. Pamiętajcie, aby przy składaniu zamówienia na spersonalizowany prezent zostawić sobie trochę więcej czasu na dostosowanie go do waszych potrzeb.

Oto lista uniwersalnych prezentów dla rodziców, które będą idealne w ramach podziękowania w dniu waszego ślubu.

Niezapomniane przeżycie

Pomyślcie o czymś więcej niż materialne prezenty i podarujcie rodzicom szansę na niezapomniane przeżycie - coś, co mogą zrobić sami, jako para, albo razem z wami. Karta podarunkowa do jednej z ich ulubionych restauracji, zagraniczna wycieczka lub lekcja gotowania, którą będziecie mogli wspólnie przeżyć, to świetne opcje.

Personalizowane wino

Co dać do kosza dla rodziców oprócz tradycyjnych drobiazgów? Nie ma chyba bardziej niezawodnego prezentu w ramach podziękowań niż butelka wina, ale dodanie spersonalizowanej etykiety sprawi, że będzie on jeszcze bardziej osobisty i wyjątkowy. Wybierzcie ulubioną butelkę ich czerwonego lub białego wina, a następnie dostosujcie etykietę - napiszcie spersonalizowaną wiadomość do mamy i taty, dodajcie datę ślubu lub nawet ślubne zdjęcie. 

Personalizowany album z fotografiami ślubnymi

Gdy zdjęcia z sesji ślubnej lub narzeczeńskiej będą już gotowe, zaproś rodziców, aby je obejrzeli. Zróbcie notatki na temat tych, które najbardziej im się podobają, a następnie stwórzcie dla nich spersonalizowany album. Chociaż ten podarunek nie może być wręczony w dniu ślubu, warto poczekać - to sentymentalny pomysł na prezent ślubny, który rodzice zatrzymają na zawsze.

Kartka z podziękowaniami

Szukacie miłego dodatku do prezentu? Odręcznie wypisana kartka z podziękowaniami może okazać się małym, lecz niezwykle znaczącym podarunkiem. Wybierzcie prostą, elegancką kartkę pustą w środku - będziecie mieć przestrzeń na wyrażenie wdzięczności i przelanie emocji na papier, a wasze słowa rodzice będą mogli zatrzymać na zawsze.

Obraz z tekstem piosenki dla rodziców

Jeśli planujecie podczas wesela specjalny taniec z rodzicami, zmieńcie tę chwilę w cenne wspomnienie. Oryginalnym pomysłem na prezent dla rodziców będzie obraz z tekstem piosenki, do której tańczyliście oraz waszym zdjęciem. Na platformie Etsy ogłaszają się artyści, którzy tworzą tego typu dzieła.

"To Dzięki Wam", "Mam cudownych rodziców", "Dziękuję Rodzicom", czy "Radość najpiękniejszych lat"? Wybierzcie preferowany rozmiar i ramkę, a następnie prześlijcie szczegóły dotyczące piosenki i fragmentu, który wybierzecie. Otrzymacie wyjątkowy prezent ślubny dla rodziców, który z pewnością poruszy ich serca.

Jak wręczyć prezenty rodzicom?

Wręczanie prezentów może mieć różny charakter - od prywatnej chwili między wami a rodzicami po bardzo publiczne okazanie wdzięczności podczas wesela. Wszystko zależy od tego, co uważacie za najbardziej odpowiednie dla siebie i swojej rodziny, jednak wybór momentu wręczenia prezentu jest czymś, co na pewno powinniście przemyśleć z wyprzedzeniem. Przy tym wszystkim, co wiąże się z organizacją ślubu, jest mało prawdopodobne, że idealna okazja sama się pojawi.

  • Podczas przygotowań

Wręczenie prezentu podczas przygotowań pozwala na zapewnienie spokojnej chwili między parą młodą a rodzicami i daje czas, aby w prywatnej atmosferze powiedzieć im, jak wiele dla was znaczą. Jeśli uda wam się wygospodarować trochę czasu i zorganizować wszystko logistycznie tak, by rodzice i teściowie spotkali się w jednym miejscu i czasie, może to być miła chwila zatrzymania podczas tego chaotycznego dnia. Może to również okazać się lepszym sposobem na wręczenie prezentu dla rozwiedzionych rodziców, którzy niekoniecznie chcą czuć na sobie uwagę wszystkich weselnych gości.

Jednym zastrzeżeniem dotyczącym wręczania prezentów podczas przygotowań jest to, że pan młody i panna młoda będą musieli wręczyć swoje prezenty osobno, jeśli przestrzegają konwencji niewidzenia się w dniu ślubu. Jeśli ważne jest dla was, abyście wręczali wspólny prezent dla rodziców, to prawdopodobnie nie będzie to odpowiedni moment.

  • Na weselu

Jeśli zdecydujecie się na bardziej publiczne wręczanie prezentów, wygospodarujcie na to specjalny czas na weselu. Ustalcie konkretną godzinę i przekażcie wszystkie szczegóły orkiestrze lub dj-owi, aby pomogli wam w organizacji specjalnej przestrzeni i następnie zagrali piosenkę dla rodziców.

Jeśli takie publiczne wręczanie prezentów nie jest w waszym stylu, możecie również zabrać ich na bok podczas wesela i wtedy wręczyć prezent. Istnieje jednak ryzyko, że ktoś z rodziny będzie wam przerywał lub nie znajdziecie wystarczająco spokojnej chwili podczas tak napiętego wydarzenia.