Jakie piosenki na rocznicę ślubu wybrać? Z jaką muzyką świętować jubileusz? Oczywiście wiele zależy od tego, w jaki sposób planujecie celebrować ten wyjątkowy dzień. Co więcej, jeśli macie w swoich sercach utwory, które są wam bliskie i bez wątpienia przynoszą na myśl łączące was uczucie, nie wahajcie się ich wybrać. Warto też sięgnąć po polskie piosenki na pierwszy taniec i przypomnieć są tę magiczną chwilę, gdy po raz pierwszy zatańczyliście jako małżeństwo.

Jeśli jednak nie macie na myśli żadnych konkretnych utworów, posłuchajcie naszych propozycji. Zebraliśmy najpiękniejsze, najbardziej chwytające za serce utwory – sprawdzą się zarówno podczas przyjęcia z okazji rocznicy waszego ślubu, jak i podczas randki we dwoje.

Jak wybrać muzykę na przyjęcie z okazji rocznicy ślubu?

 • Zwłaszcza okrągłe rocznice ślubu świętuje się nie tylko z małżonkiem, ale i w towarzystwie rodziny i przyjaciół. Najbliżsi cieszą się waszym szczęściem, doceniają gorące uczucie, jakim się obdarzacie… Z przejęciem wspominają dzień ślubu, podczas którego także wam towarzyszyli. No więc właśnie – aby przywołać te wzruszające wspomnienia, warto sięgnąć po muzykę, jaka grała podczas waszego wesela. 
 • Piosenki na ślub – romantyczne i pełne uczuć – z pewnością sprawdzą się na początku wydarzenia. Zwłaszcza, jeśli podczas rocznicowego przyjęcia zdecydujesz się na powtórzenie pierwszego tańca. Natomiast na resztę wieczoru dobrze wybrać żywiołowe, pełne energii piosenki na imprezę.
 • Jeśli szukasz utworów, przy których będzie się świetnie tańczyło, zwróć uwagę na piosenki na rocznicę ślubu w klimacie vintage: lata 80. i 90. świetnie się tutaj sprawdzą.
 • Natomiast, jeśli zależy ci na dostojniejszej atmosferze, możesz wybrać piosenki z filmów. Romantyczne, instrumentalne kompozycje będą idealne podczas części oficjalnych – na przykład podczas powtarzania przysiąg czy deklarowania sobie nawzajem miłości.

Jakie piosenki na rocznicę ślubu?

Nie planujesz urządzać przyjęcia, a dzień rocznicy ślubu spędzasz wyłącznie z drugą połówką? Byłoby idealnie, gdyby przy rocznicowej kolacji przy świecach włączyć romantyczną muzykę. Jeśli zależy ci na stworzeniu intymnej atmosfery, wybierz któryś z tych utworów:

The Weeknd, Earned It

Piosenka, którą doskonale znamy z filmu „Pięćdziesiąt twarzy Greya” znalazła się także w czołówce najbardziej zmysłowych utworów, które wybierają słuchacze.

Depeche Mode, „I Feel You”

Wolisz coś w bardziej rockowym brzmieniu? „I Feel You” sprawdzi się idealnie. Być może nawet zaśpiewacie razem z Davidem Gahanem: „This is the morning of our love”.

Kylie Minogue, „Slow”

Uwodzicielski głos Kylie Minogue wyśpiewujący „Come on and dance with me” może zostać potraktowane jako zachęta do romantycznego tańca.

Polskie piosenki na rocznicę ślubu

Jednak na rocznicę ślubu z pewnością równie dobrze sprawdzą się kultowe polskie piosenki. Jeśli wolisz postawić na utwór w ojczystym języku, zwróć uwagę na niżej wymienione propozycje. Nie da się zaprzeczyć – na polskiej scenie muzycznej także można wskazać na twórców, których inspiruje przede wszystkim gorące uczucie i prawdziwa miłość.

 • Krzysztof Krawczyk – „To, co dał nam świat”
 • Zbigniew Wodecki – „Opowiadaj mi tak”
 • Andrzej Piaseczny, Robert Chojnacki –„Niecierpliwi”
 • Anna Jantar – „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”
 • Seweryn Krajewski – „Wielka miłość”
 • Irena Jarocka – „Ty i ja wczoraj i dziś”

Te nastrojowe utwory sprawdzą się zwłaszcza na przyjęcia z okazji 40. rocznicy ślubu. Piosenki z lat 70. – takie jak hit Krzysztofa Krawczyka – zafundują wam prawdziwą, sentymentalną podróż do przeszłości. 

Piosenka na rocznicę ślubu dla męża

Przygotowujesz niespodziankę dla męża? Jeśli potrafisz śpiewać, możesz oczarować małżonka, przygotowując mu wyjątkowe muzyczne wyznanie miłosne. Wybierz utwory, dzięki którym wyrazisz wszystkie swoje uczucia jak najlepiej.

Nat King Cole – „When I Fall In Love”

Piękna piosenka o miłości, która doskonale opisuje moment zakochania. Sprawdzi się świetnie na rocznicę ślubu – zapowiada, że wasza miłość będzie trwała wiecznie. Jeśli twój mąż wsłucha się w słowa, z pewnością poczuje wzruszenie.

Alicia Keys – „If I Ain’t Got You”

W swoim przeboju Alicia Keys podkreśla, że to nie bogactwo i nie diamentowe pierścionki mają znaczenie, a prawdziwa miłość. Kolejna rocznica ślubu z pewnością udowadnia, że myślisz podobnie… Jeśli twój partner posłucha tej pięknej piosenki, będzie przekonany, że jest twoim największym skarbem.

Piosenka na rocznicę ślubu dla żony

Natomiast z myślą o małżonkach wybraliśmy piosenki na rocznicę ślubu, dzięki którym w pełni okażesz swoje przywiązanie i uwielbienie. Być może słowa, o które trudno na co dzień, bez problemu wybrzmią w wersji muzycznej.

Joe Cocker – „You Are So Beautiful”

„You’re everything I need” śpiewa Joe Cocker. Czy nie brzmi to pięknie? Właśnie dlatego ten utwór może okazać się wyjątkowym wyborem. Za pomocą wzruszającej piosenki na rocznicę ślubu wyrazisz wszystkie swoje emocje, nawet jeśli zwykle nie jest ci łatwo o nich mówić.

Ed Sheeran – „Perfect”

Kto nie chciałby usłyszeć, że jest idealny? Popularny hit Eda Sheerana zawiera w sobie deklarację prawdziwej miłość. Opowiada o zakochaniu, pięknych, silnych uczuciach… Jako piosenka na rocznicę ślubu będzie po prostu perfekcyjny. Nic więc dziwnego, że „Perfect” króluje podczas wesel – także w wersji po polsku.

Najpiękniejsze piosenki o miłości – utwory dla małżeństw

Teksty najpiękniejszych utworów o miłości mogą stać się kopalnią inspiracji na cytaty na rocznicę ślubu. Dlatego, jeśli planujesz stworzyć wyjątkowy prezent dla ukochanego, napisać list miłosny czy chociażby uzupełnić bilecik, wczytaj się w słowa miłosnych piosenek i zainspiruj się. Niektórzy twórcy z wyjątkowym talentem opowiadają o uczuciach. Ale słowa to nie wszystko – wymienione przez nas utwory zachwycają także przejmującą warstwą muzyczną.

Składanka na rocznicę ślubu

 • Christina Perri – „A Thousand Years”
 • Ellie Goulding – „Love Me Like You Do”
 • John Legend – „All Of Me”
 • Whitney Houston – „I Will Always Love You”
 • Barry White – „I’m Gonna Love You Just A Little More Baby”
 • Adele – „Lovesong”
 • Chuck Berry – „You never can tell”
 • Jessie Ware – „Say You Love Me”
 • Frankie Valli – „Can’t Take My Eyes Of You”
 • Aerosmith – „I Don’t Want To Miss A Thing”