Statystycznie najczęściej oświadczamy się w okolicach Świąt Bożego Narodzenia oraz Walentynek, czyli właśnie teraz, zimą. To dobra wiadomość dla tych z was, które z niecierpliwością czekają, aż ukochana osoba zdobędzie się na śmiałość i zada w końcu TO pytanie. Ale hej, od kiedy do powiedzenia „tak!” wymarzonemu pierścionkowi z brylantem konieczne są zaręczyny? W końcu branża fashion od dawna z dużą śmiałością łamie konwenanse, kierując się nie tym co wypada, a co dobrze wygląda. Latem jeansy zamieniamy na krótkie spodenki od piżamy z bieliźnianej satyny, snekaersy łączymy z garniturami i kwiecistymi sukienkami z romantycznymi bufkami, a do kompletów dresowych zakładamy najbardziej eleganckie marynarki, i to nie swoje, a te pożyczone od brata albo chłopaka. Podobnie jest z biżuterią. 

Diamond Frost Signet / Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik

Chociaż pierścionek z brylantem wciąż budzi jednoznaczne skojarzenia, coraz częściej ląduje on na palcach stylowych dziewczyn z całego świata także i bez tego konkretnego powodu. Kupujemy go jako najwyższej jakości prezent dla mamy, babci, przyjaciółki albo samej siebie. Obecnie za jeden z największych obiektów pożądania w swojej kategorii uchodzi Diamond Frost Signet w stylu art deco z kolekcji polskiej marki autorskiej Rosa. Ozdobę tę wyprodukowano ze złota próby 585 (14 ct). „Środek sygnetu powstał zaś z białego złota i jest wysadzany ośmioma brylantami o łącznej wadze 0,12 ct. Do ich oprawy wykorzystano jubilerską technikę ręcznego zakuwania w korny. Każdy z kamieni został oprawiony maleńkimi złotymi kuleczkami, które dodatkowo pięknie odbijają światło, dzięki czemu powierzchnia sygnetu przypomina skrzącą się w słońcu taflę lodu.” - czytamy na oficjalnej stronie internetowej brandu.

Jeśli potrzebujecie dowodów na to, że kiedy przychodzi do zakupu pierścionka idealnego, dziewczyny z branży często biorą sprawy w swoje ręce, zerknijcie na zdjęcie poniżej. Projekt z najnowszej kolekcji zaprojektowanej przez Agnieszkę Rosę od niedawna nosi na co dzień Blanca Miró Scrimieri, słynna hiszpańska influencerka oraz dyrektor kreatywna marek La Veste i Vasquiat.

Status związku? Kilka lat po ślubie.