Oficjalna siedziba prezydenta Stanów Zjednoczonych nieczęsto bywa świadkiem zaślubin. Zaszczytu dostąpili do tej pory nieliczni członkowie rodzin urzędujących głów państwa. Jako pierwsza w progach neoklasycznej rezydencji „tak” powiedziała Lucy Payne Washington. Siostra pierwszej damy Dolley Madison – żony czwartego prezydenta USA – została mężatką w 1812 roku. Ostatnia ceremonia miała miejsce w 2013 roku. Z inicjatywy Baracka Obamy na ślubnym kobiercu w Ogrodzie Różanym stanął wtedy jego oficjalny fotograf Pete Souza. W ten weekend w Białym Domu odbył się dziewiętnasty ślub w historii. Miłość i wierność ślubowali sobie wnuczka Joe Bidena – Naomi Biden – i jej wybranek Peter Neal. Na prywatne wydarzenie przybyło około 250 gości. Zabrakło za to mediów. Co wiemy o wydarzeniu? 

Naomi Biden zachwyca w sukni ślubnej Ralpha Laurena. Wnuczka prezydenta Joe Bidena wyszła za mąż w Białym Domu

Joe Biden doczekał się aż siedmiu wnucząt. Najstarsza z tego grona jest Naomi Biden. 28-latka poszła w ślady dziadka i ukończyła prawo na Uniwersytecie Columbia. W tę sobotę dała rodzinie kolejne powody do dumy, gdy poślubiła 25-letniego absolwenta komunikacji politycznej Petera Neala. Według medialnych doniesień para poznała się poprzez wspólnych przyjaciół i szybko wpadała sobie w oko. W przeszłości Peter był stażystą w Białym Domu podczas kadencji Baracka Obamy, więc szybko odnalazł się w świecie polityki. Zakochani zaręczyli się rok temu, a radosną nowinę ogłosili za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na instagramowym profilu Naomi znaleźć można zdjęcie z pierścionkiem i krótkim podpisem „na zawsze”. Obecnie małżeństwo mieszka w waszyngtońskiej siedzibie prezydenta w apartamencie należącym kiedyś do matki Michelle Obamy.

O tym, że ślub odbędzie się w Białym Domu, wyborcy dowiedzieli się już w kwietniu. Naomi napisała wtedy na Twitterze: „Jestem niezmiernie wdzięczna Dziadkowi i Babci za możliwość świętowania naszego ślubu w Białym Domu. Nie możemy doczekać się nadchodzących zobowiązań i tego, co nas czeka”.

Na tę okazję Naomi Biden wybrała klasyczną suknię od Ralpha Lorena. Projekt inspirowany był legendarną kreacją Grace Kelly. Misterna koronka skromnie zakrywająca dekolt i szyję, długi welon i rozłożysty tiulowy dół prezentowały się ponadczasowo i elegancko. Zgodnie z komunikatem dostępnym na stronie Białego Domu początkowo goście zebrali się na Trawniku Południowym. Następnie najbliższa rodzina udała się na lunch do jadalni wykorzystywanej podczas wizyt przywódców innych państw. Wieczorem zgromadzono się na przyjęciu weselnym z tańcami i tortem. Wzruszającym oświadczeniem i fotografią z młodą parą podzieliła się także sama para prezydencka.

„Obserwowanie, jak Naomi dorasta, odkrywa, kim jest i tworzy dla siebie tak niesamowite życie, było ogromną radością. Teraz jesteśmy dumni, widząc, jak wybiera Petera na męża i zaszczyceni, mogąc powitać go w naszej rodzinie. Życzymy im dni pełnych śmiechu i miłości, która z każdym rokiem staje się coraz głębsza” – napisali Joe i Bill.