Po raz pierwszy od 25 lat jedna z najbardziej sławnych kreacji w historii została wystawiona publicznie i może ją zobaczyć absolutnie każdy. Organizatorzy wystawy "Royal Style in the Making" przygotowali dla zwiedzających prawdziwy przewodnik po stylu księżnej. Na ekspozycji zobaczymy również inne wieczorowe kreacje Diany. Poznajcie szczegóły!

Meghan Markle urodziła! Córka nosi imiona Elżbiety II i księżnej Diany >>>

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

Ślub księżnej Diany z następcą brytyjskiego tronu odbył się 29 lipca 1981 roku w Katedrze Św. Pawła w Londynie. Ten dzień nie tylko przeszedł do historii, ale był międzynarodowym wydarzeniem, a przede wszystkim jedną z najważniejszych chwil dla Brytyjczyków.

Para, pomimo iż doczekała się dwójki synów (książę William i Harry) rozwiodła się w 1996 roku. Niespełna rok później księżna Diana zmarła w Paryżu w wyniku wypadku. Samochód, którym podróżowała, uderzył w filar paryskiego tunelu — na miejscu zginęli także: kierowca i ówczesny partner księżnej.

Księżna Diana kochała nosić ten kolor od stóp do głów. Jego twarzowy odcień odmładza i ożywia cerę >>

Suknia ślubna księżnej Diany na wystawie w londyńskim Pałacu Kensington

Jedna z najbardziej zjawiskowych kreacji w historii, która zainspirowała miliony kobiet na całym świecie (panny młode odtwarzały obłędny fason rękawów) stała się prawdziwym dziełem sztuki. Teraz miłośnicy mody, historii i fani rodziny królewskiej będą mogli podziwiać ją na żywo obok innych, równie zachwycających kreacji księżnej.

Suknia Lady Di projektu małżeństwa Emanuelów posiada niemal ośmiometrowy tren z cekinami oraz gorset pokryty koronką, która należała do prababki księcia Karola. Projekt wpisywał się w ówczesną modę początku lat 80. - niebotyczne bufiaste rękawy oraz falbany z tafty.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 2 stycznia 2022 roku, a wstęp na nią jest wliczony w cenę biletu do Pałacu Kensington.

Książę Harry w szczerej rozmowie z Oprah Winfrey o myślach samobójczych Meghan. "Nauczyła mnie, jak wspierać osoby zmagające się z problemami ze zdrowiem psychicznym" >>>