Kilka słabszych kolekcji sprawiło, że Viktor Horsting i Rolf Snoeren stali się "facetami od Flowerbomb". Na szczęście, spadek formy był chwilowy. Rok 2013 wyznacza 20. rocznicę istnienia marki, a także nowe posunięcia taktyczne. Po 13 latach przerwy projektanci wskrzesili swoją markę haute couture (pół kolekcji wykupił kolekcjoner sztuki jeszcze przed pokazem!). W międzyczasie udało im się stworzyć bardzo udaną propozycję Resort 2014 z rudowłosą Polką Magdaleną Jasek jako jedyną modelką lookbooka. Dziś ujawniono dodatkowe zdjęcia - tzw. capsule collection, czyli sześć spójnych w stylu sylwetek ślubnych.

Viktor & Rolf z Raquel Zimmermann. Suknia ślubna z kolekcji dla H&M, fot. mat. prasowe

Choć niektóre pokazy Viktor & Rolf prêt-à-porter zamykały abstrakcyjne w konstrukcji suknie ślubne, jak dotąd najbardziej znaną propozycją dla panien młodych była kreacja z kolekcji dla H&M. Romans szwedzkiej sieciówki z duetem mieł miejsce w 2006 r. Propozycje od Viktor & Rolf reklamowało wideo i zdjęcia z nietypowej ceremonii. Raquel Zimmermann stanęła na ślubnym kobiercu u boku dwóch panów młodych - Horstinga i Snoerena. Suknia z ogromną kokardą kosztowała niewiele ponad tysiąc złotych i nie zbliża się nawet do wysokiego poziomu luksusowych propozycji projektantów.

Nowe suknie ślubne od Viktor & Rolf nawiązują zarówno do poprzednich kolekcji duetu (sztywne, asymetryczne falbany, maxi kokardy; jak i do nowoczesnego stylu Resort 2014. Powtarzają się nawet niektóre fasony, co nadaje kolekcji ślubnej casualowego luzu. Dla porównania zamieszczamy też zdjęcia z podstawowego lookbooka Viktor & Rolf Resort 2014. Na wszystkich zobaczycie najmodniejszą w tym sezonie polską piękność - Magdalenę Jasek.

Suknie ślubne Viktor&Rolf oraz lookbook kolekcji Resort 2014 z Magdaleną Jasek w GALERII >>>